השופט בדימוס אליעזר גולדברג, נציב תלונות הציבור על שופטים, פרסם את החלטתו בעניין תלונת הבית הפתוח נגד השופט פיליפ מרכוס, בעקבות התנהלותו בפרשת תאומי דן גולדברג.

כזכור, בחודש מאי השנה, עיכב השופט מרכוס את הטיפול בבקשת דן גולדברג להורות על בדיקת רקמות, הנדרשת לשם הוכחת אבהותו והנפקת תעודות זהות ישראליות לילדיו, שנולדו בהליך פונדקאות בהודו. בשל העיכוב, הילדים שהו במשך שלושת חודשי חייהם הראשונים בהודו, ללא כיסוי ביטוחי, בתנאים סניטריים ירודים, ומבלי שיכלו להגיע לארץ.

בהתבטאות זו הייתה הבעת דעה שלילית מצד כב' השופט על נטייתם המינית של המבקשים והשלכתה על עתידם של הילדים, ללא קשר עם מהות הבקשה

השופט מרכוס הביע דעתו, כי הוא אינו ממהר להורות על בדיקת רקמות, במילים: "מה אם האנשים האלה הם פדופילים או רוצחים סדרתיים?". כמו כן הטיל ספק ביכולת של גולדברג ובן זוגו, ארנון אנג'ל, לגדל את הילדים ללא נוכחות אם: "איזו ערובה יש לנו שהילדים האלה יזכו להיות אזרחים מועילים למדינת ישראל".

"לא השתכנעתי מהקישור שעשה כב' השופט [מרכוס] בתגובתו, בין ההתבטאות ובין הבקשה שלפניו, המבוססת על הורות ביולוגית. המסקנה המתבקשת היא, כי בהתבטאות זו הייתה הבעת דעה שלילית מצד כב' השופט על נטייתם המינית של המבקשים והשלכתה על עתידם של הילדים, ללא קשר עם מהות הבקשה. התבטאות זו הייתה מיותרת, פוגעת וחורגת מהתנהגות ראויה." קבע הנציב גולדברג.

כמו כן, המליץ הנציב, כי ייקבע מנגנון בנוגע למינוי שופט מחליף, כאשר עומדת בקשה דחופה שהוגשה לשופט הנמצא בחופשה, וזאת אף אם לא הוגשה בקשה למינוי שופט מחליף, על ידי מי מן הצדדים.

דן גולדברג והתאומים. "איזו ערובה יש לנו שהילדים האלה יזכו להיות אזרחים מועילים למדינת ישראל?"

יונתן גר: התבטאויות בלתי הולמות כלפי הקהילה הגאה יזכו למענה מיידי והולם

בתגובה להחלטת נציב תלונות הציבור על השופטים בתלונת הבית הפתוח, אמר היום יונתן גר, מנכ"ל הבית הפתוח כי "אנו שמחים כי תלונתנו נתקבלה וכי בוסס היום שוב שהתבטאויות בלתי הולמות כלפי הקהילה הגאה יזכו למענה מיידי והולם, ואני בטוח שמערכת המשפט תדע ליישם את המלצות הנציב. אך יש לזכור היום שהבעיה היא רחבה בהרבה: הומואים אינם יכולים להפוך להורים, אלא באמצעות יציאה לחו"ל, החושפת אותם לסבך בירוקרטי ולסכנות רבות. אני קורא היום למשרדי הבריאות והרווחה לקדם שינוי לחוק הפונדקאות, כך שבני זוג מאותו המין יוכלו להפוך להורים בישראל.”

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך