אנג'י זאפאטה נרצחה משום שהיתה אישה טרנסג'נדרית. היא היתה רק בת 18 במותה. ב-18 בנובמבר יצויין בארץ יום הזיכרון לטרנסג'נדרים. צפו בסרט על חייה ומותה של אנג'י

אנג'י זאפאטה נולדה בשנת 1989 בברייטון, קולורדו, וחיה כאישה מגיל 16. ביולי 2008, כאשר היתה בת 18, הכירה אנג'י באמצעות שירות הכרויות טלפוני את אלן אנדרדה, והספיקה לבלות איתו מספר ימים, בטרם גילה שהיא טרנסג'נדרית – אז הכה אותה למוות, ונמלט במכוניתה. בעדותו במשטרה, הוא תיאר כיצד הכה את אנג'י, תחילה באגרופים, ואח"כ באמצעות מטף כיבוי אש, עד שווידא שהרג "את הדבר הזה".

"כל הדברים ההומואיים צריכים למות"

משפטו של אנדרדה בשנה שעברה, היווה ציון דרך משפטי בארה"ב, כאשר היה לאדם הראשון שהורשע בביצוע פשע שנאה בגין רצח טרנסג'נדר. בפני המושבעים הובאו ראיות שהצביעו על שנאתו של אנדרדה כלפי להט"ב, ובתוכן הקלטות שלו ממעצרו, שבהן אמר "כל הדברים ההומואיים צריכים למות". הוא נידון למאסר עולם ועוד שישים שנים, ללא אפשרות חנינה.


יום הזיכרון לטרנסג'נדרים מוקדש לזכרם של קורבנות השנאה הטרנספובית.
טקס יום הזיכרון לטרנסג'נדרים ייערך ב-18 בנובמבר בשעה 20:00 במרכז הגאה בת"א. לפניו (משעה 18:30) תתקיים התהלוכה המסורתית לציון יום הזיכרון.
פרטים על מסלול התהלוכה ותכנייה

צפו בחלק הראשון מתוך הסרט התיעודי על חייה ומותה של אנג'י זאפאטה

Photos of Angie – Day 1 from Alan Dominguez on Vimeo.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • הסתרה ופחד בחיי היומיום הסתרה ופחד בחיי היומיום "אז איך אתה מגדיר את עצמך?" י': "לא יודע, כנראה שהומו, אולי, אני נמשך רק לבנים".
  • הכאב לא נעשה נוח יותרהכאב לא נעשה נוח יותר כשנפצעה בפיגוע בברנוער, היתה אנה שילנסקי בת 16 שרק יצאה מהארון. שנה לאחר מכן, הזכרונות מאותו ערב הביאו אותה לנסות לשים קץ לחייה. אך דווקא מהנקודה הנמוכה […]
  • מכתב לרוצחמכתב לרוצח "אותו צלצול מחריש שהותירו היריות, מהדהד באוזניי, בא והולך כאוות נפשו עד לרגע זה. דילגתי מעל גופתו של ניר כדי להגיע למים שירוו צמאונם של הנפשות המדממות […]