ברנדון ביטנר, בן 14, התאבד בקפיצה תחת גלגלים של משאית. הוריו אומרים שהוא ביקש להפנות את תשומת הלב לבריונות ההומופובית שחווה, ומומחים מביעים חשש שמדובר בגל של 'חקיינות'. באנגליה מעבירים לנוער מסר מעודד יותר – "זה ישתפר כבר עכשיו"

ברנדון ביטנר. התאבד לאחר התנכלות הומופובית

בליל שישי שעבר קפץ ברנדון ביטנר, בן 14, לפני משאית נוסעת ובכך הביא את חייו לקיצם. תלמידים בבית הספר בו למד הודו כי ביטנר היה קורבן להתנכלות בריונית, שהייתה, לפחות בחלקה, בעלת אופי הומופובי. התאבדותו ארעה ימים ספורים לאחר שבאותו מוסד לימודים התקיימה פעילות כלל בית ספרית נגד תופעת הבריונות. על האשמותיה של אימו של ברנדון, כי בית הספר התעלם מהדיווחים של בנה בנוגע לאלימות, עימה הוא נאלץ להתמודד, הגיב נציג בית הספר כי לידי המוסד לא הגיעה שום תלונה שכזו.

חשש מתופעת חקיינות

בעקבות הדברים, מומחים הביעו חשש כי תופעת ההתאבדות מושפעת מחקיינות, או בשפה המקצועית "הדבקה". חשש זה קיבל ביטוי גם בדברים שסיפרו בני משפחתו של ביטנר, אשר סיפרו כי היה נסער בשל מקרי ההתאבדות האחרונים של בני נוער, וכי הם סבורים כי בהתאבדותו הוא ביקש למשוך תשומת לב לבעיה של בריונות בביה"ס.

"הם אולי רואים בזה סוג של סוף הרואי – שהנוער זוכה להמון תשומת לב, המון סימפטיה, המון דאגה לאומית, שלא היתה להם בחיים", אומרת אנארה גארד, יועצת בכירה במרכז למניעת התאבדויות בבוסטון. "הגורם הנוסף הוא שנוער פגיע חש כאילו 'אם הם לא יכלו לשים לזה סוף, גם אני לא אוכל'".

יוזמה חדשה בבריטניה: It Gets Better TODAY

בתוך כך, פוליטיקאים מכל המפלגות הגדולות בבריטניה הצטרפו לקמפיין של ארגון סטונוול לתמיכה בבני נוער להט"בים.

סטונוול הינו ארגון בריטי לקידום זכויות להט"ב, והוא הגדול ביותר באירופה המשמש למטרה זו. הקמפיין המדובר הינו בהשראת קמפיין היוטיוב "It Gets Better" האמריקאי. אלא שהקמפיין הבריטי מדבר כבר על ההווה ומסביר לצעירים הלהט"בים שהם אינם צריכים להמתין כדי שחייהם ישתפרו.

חבר הפרלמנט מטעם מפלגת הליברל-דמוקרטים סטיב גילברט, הומו מוצהר בעצמו, אמר: "זהו מסר כה חשוב לצעירים בחברה שלנו. אני זוכר, יותר מידי טוב, את האתגרים ואת הדאגות שהיו לי כשיצאתי מהארון. אבל זה כן הולך ומשתפר, דרך התכנית הממשלתית להתמודד עם אלימות הומופובית בבתי הספר ודרך העבודה של ארגונים כמו Stonewall, אשר גורמים לשינוי אמיתי בכל יום, הדברים באמת כבר הולכים ונעשים טובים יותר".

בן סאמרסקיל, המנהל הכללי של סטונוול, הוסיף: "סטונוול גאה בכך שפוליטיקאים מכל המפלגות הגדולות תומכים בקמפיין החדש שלנו. צעירים לא צריכים לחכות, כדי שחייהם יהיו טובים יותר – הם יכולים להיות נהדרים כבר עכשיו. אנחנו עובדים עם מאות בתי ספר ועם מעסיקים שמוודאים שדברים אכן יהיו טובים יותר עבור גייז, כבר עכשיו".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך