יוזמה חדשה לפרויקט שיסייע למתבגרים ובוגרים לקבל את נטיותיהם המיניות, ולהיווכח שלהיות הומו-לסבית-טרנס-בי זה לא סוף העולם, אלא רק תחילתו של מסע שיכול להוביל למקום של סיפוק ואושר

רועי לוי, בוגר תואר בפסיכולוגיה, יזם כתיבת ספר שמטרתו לסייע למתבגרים (וגם בוגרים) המתקשים לקבל את הנטייה או הזהות המינית שלהם. לדבריו, הספר נועד להראות להם שלהיות שונה זה לא סוף העולם, שלהט"בים יכולים לחיות חיים מלאים ומאושרים ממש כמו כל אחד אחר, ושמהחוויות השליליות שאולי מתרחשות או התרחשו בעקבות גילוי וחשיפת הנטייה המינית אפשר לצמוח למקום אחר וטוב בהרבה.

לדברי רועי, מטרה נוספת של הספר היא לחשוף את כלל הציבור לחוויות שאנשים מהקהילה הלהט"בית עוברים במהלך חייהם, הקשיים והמכשולים שניצבים בדרכם, ושעליהם הם צריכים להתגבר. ברצונו להקדיש את הספר לנפגעי הבר נוער ולכל אדם אחר שחווה קשיים בעקבות הנטייה המינית השונה שלו.

גאווה ישראלית ספר חדש (צילום: nivs)

להט"בים יכולים לחיות חיים מלאים ומאושרים ממש כמו כל אחד אחר (צילום: nivs)

רועי מספר: "לפני כשנה-שנתיים נוצר אצלי רצון מאוד חזק לעשות משהו עבור הקהילה, לתרום משהו, ליצור משהו שיעשה טוב. התחלתי להתנדב באגודה ועבדתי עם מתנדב נוסף על פרויקט חינוכי שקשור לקהילה. אחרי זמן מה התגבש בראשי רעיון הספר, והוא בא באופן מידי עם שם שקפץ לי לראש ושאני מאוד מאוד אוהב, שתופס את מהות הספר לפי זווית הראייה שלי".

"שיתפתי ברעיון את אותו מתנדב שעבדתי איתו, והוא מאוד התלהב ואמר שהוא תומך לגמרי. התברר שהוא בעלים של הוצאת ספרים, והוא הציע את תמיכתו". רועי מעוניין לתרום את הכנסות הספר, אם ייצא לאור, לנפגעי הפיגוע בבר-נוער.

בדומה לפרויקט It Gets Better (וגם אובמה הצטרף), אופן כתיבת הספר הוא ע"י איסוף חומרים מאנשים, כשכל אחד מנסח את הסיפור שלו (חוויה מסוימת, סיפור החיים או משהו שכתב בהקשר לנטייה המינית- סיפור, שיר, או כל דבר שאפשר לנסח ולכתוב) ואוסף הסיפורים האלו ירכיב את הספר. הנושא יכול להיות התמודדות עם הנטייה המינית או איפה נמצאים היום מבחינת השלמה עם הנטייה, נתינת טיפים או עצות למי שעדיין מתקשה בנושא או כל דבר אחר בעצם.

מי שלא יכול/מסוגל/רוצה לכתוב משהו בעצמו, יכול להוריד כאן קובץ עם נקודות מנחות לכתיבה, אשר יאפשר לרועי לנסח עבורו מעין סיפור אשר יישלח אליו כדי לקבל את הסכמתו לפרסם את החומר.

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • אני הומואני הומו צמד המילים "אני הומו" יכול לעורר בי גאווה גדולה, וגם פחד. אני גאה בהיותי מי שאני, אני גאה בהיותי הומוסקסואל, אני גאה בזה שאני כזה, ואני ממש לא רוצה […]
  • צב נינג'הצב נינג'ה היה לילה אחד בו לא יכולתי לישון. ישבתי בחוץ, באותו מקום בו אהבתי לשבת עם ניר ולשוחח, ופתאום קפץ לי צב נינג'ה לראש. לקחתי את האייפד, והתחלתי לכתוב, וזה מה […]
  • אבא שלי הומופובאבא שלי הומופוב הומופוביה קיימת בעולם, כולם מודעים לזה. גם אני ידעתי, אבל אף פעם לא חשבתי שאמצא את התופעה המגעילה הזאת כל כך קרוב אליי... יָלְדָה קְטַנָּה אַחַת מגלה […]