הומופוביה קיימת בעולם, כולם מודעים לזה. גם אני ידעתי, אבל אף פעם לא חשבתי שאמצא את התופעה המגעילה הזאת כל כך קרוב אליי… יָלְדָה קְטַנָּה אַחַת מגלה שהאיש הכי קרוב אליה הוא הומופוב

מאת: יָלְדָה קְטַנָּה אַחַת

הומופוביה קיימת בעולם, כולם מודעים לזה. גם אני ידעתי, אבל אף פעם לא חשבתי שאני אוכל למצוא את התופעה המגעילה הזאת כל כך קרוב אליי. הגילוי הזה, הוא הסיבה שהובילה אותי לכתוב את הפוסט הזה.

הומופוביה. לפני שתפגעו, תעצרו לחשוב רגע. צילום: cc-by-sa Steve Punter

הומופוביה. לפני שתפגעו, תעצרו לחשוב רגע. צילום: cc-by-sa Steve Punter

אף פעם לא חשבתי שאני אגיד או אכתוב דבר שמזעזע אותי רק לחשוב עליו, אבל זו האמת.

אבא שלי הומופוב.

הדבר הזה נודע לי אתמול במקרה, כשישבתי ולמדתי ואבי ישב לצידי וצפה בטלוויזיה. כשנגמר הסרט שאבי צפה בו, התחיל סרט אחר. אני לא זוכרת את שמו, אבל הסיפור היה סיפור אהבה בין זוג, כמו כל סרט אהבה אחר – אבל על הומואים.

אחותי ראתה בעבר את הסרט הזה ואמרה לאבי שכדאי לו להעביר ערוץ, כי הוא לא ייהנה מהסרט הזה. כששאלתי אותה למה, היא ענתה "אבא לא כל כך אוהב הומואים" וסיפרה לי את הסיפור של הסרט.

אבא שלי אמר "איכס" והעביר ערוץ. לאחר זיפזוף ממושך בין הערוצים והגילוי – ה"מזעזע", לטעמי – שאין שום דבר לראות, הוא הגיע שוב לאותו ערוץ. אבי, שהזקנה קפצה עליו, שכח על מה הסרט בעצם מדבר וכשהוא ראה בן ובת הולכים שלובי ידיים ברחוב, הוא חשב שאולי הוא מצא את הסרט המיוחל.

"צריך לשחוט את כולם, לשרוף אותם בחיים"

סצנה הבאה, בחור מתעורר במיטה, מלטף את גבה של חברתו… סליחה, מלטף את גבו של חברו, הוא מסתובב אליו, הם מחייכים אחד לשני ומתנשקים.

כאן אבי התפרץ, בדרך שלפי דעתי היא כל כך מגעילה, אגוצנטרית, שופטת ורעת-לב (הייתי חוסכת את זה מכם – ובעצם גם ממני – אבל זה נראה לי חשוב כדי שתבינו על מה אני מדברת).

"מה זה הגועל נפש הזה? צריך לשחוט את כולם, לשרוף אותם בחיים, כדי שירגישו את האש על הגוף שלהם ואת הבשר שלהם נשרף, כדי שיוכלו לחשוב על מה שעבר עליהם כשהם עשו את הדברים האלה! מזעזע, ילדים יכולים לראות את זה בטעות! ואני צריך לראות את זה!"

2 גברים במיטה. בגלל זה צריך לשחוט אותם? צילום: cc-by KLHint

2 גברים במיטה. בגלל זה צריך לשחוט אותם? צילום: cc-by KLHint

זו תמצית קטנה ולא לגמרי מדויקת של הדברים שהוא אמר. צנזרתי חלק מהדברים שהוא אמר לטובתי ולטובתכם, אבל אני חושבת שכתבתי כאן מספיק כדי שתוכלו להזדעזע כמו שאני הזדעזעתי.

בהתחלה, לא האמנתי למה ששמעתי, חשבתי שאני הוזה. שהוא יגיד דברים כאלה? אבא שלי? אבל הבנתי והפנמתי. כן, זה אבא שלי. ואני לא גאה בזה. אבא שלי הומופוב.

יש עוד אלפי אנשים הומופובים שחושבים כמו אבא שלי

בשגרה של ימינו, בחברה הפתוחה והמקבלת שלנו, הומוסקסואליים ולסביות אמורים להיחשב כחלק מהחבורה, חלק מכולם. ואני שואלת – למה לא?

כי מה בעצם יש בהם שמבדיל אותם מכולם? למה הם פחות בני אדם מאחרים? הם לא. מישהו החליט ששונה זה לא טוב, אז הם לא טובים. אז יש לי משהו לחדש לאותו מישהו ולכל אחד שחושב כמוהו – הם בני אדם. יש להם ראש, לב, מחשבות ורגשות בדיוק כמו לכל אחד אחר. אנשים שוכחים את זה לפעמים.

יש עוד אלפי ומיליוני אנשים הומופובים שחושבים כמו אבא שלי. וזו טעות חמורה ורצינית.

לא סתם קוראים לזה הומו-פוביה, זאת מחלה! מחלה מוטעית, מחלה בלי שום בסיס הגיוני. פחד מהשונה. הומופובים הם פחדנים, זה הכל.תפסיקו לפחד, תסתכלו לעצמכם בעיניים ותגידו את האמת. כולנו בני אדם וכולנו שונים בצורה זו או אחרת. פשוט צריך לקבל את זה.

וזה תקף לגבי כולם, לא רק לגבי הומואים ולסביות. לא מגיע לאף אחד שישפטו אותו לפי הדת שהוא מאמין בה, הגזע שהוא משתייך אליו, המין שלו או המין שהוא נמשך אליו, צבע העור, השיער או העיניים שלו ויש עוד אלפי דברים שעליהם מקפחים ומתעללים באנשים.

אז חבר'ה, לפני שאתם אומרים משהו שעלול להישמע פוגע – לא רק להומואים או לסביות, לכל בן אדם שהוא – תעצרו רגע, תשאפו אוויר, תחשבו פעמיים, תשקלו אם באמת שווה להגיד את זה ורק אז תשחררו לעולם.

ותמיד תזכרו, שלכל מטבע יש שני צדדים. אנשים "נורמליים" שמתייחסים לכל אחד שהוא שונה בתור חריג ומוזר, יקבלו את אותו היחס. ויותר מזה, תחשבו דרך העיניים שלהם. מי השונה פה, הא? (;

אני רוצה לשלוח מכאן את תמיכתי לכל חברי הקהילה ההומו-לסבית שעדיין בארון ולחזק את כל אלה שיצאו (כמוה ♥). תהיו עצמכם – בלי לפחד. כל הכבוד לכם.

פורסם בבלוג של יָלְדָה קְטַנָּה אַחַת

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • צב נינג'הצב נינג'ה היה לילה אחד בו לא יכולתי לישון. ישבתי בחוץ, באותו מקום בו אהבתי לשבת עם ניר ולשוחח, ופתאום קפץ לי צב נינג'ה לראש. לקחתי את האייפד, והתחלתי לכתוב, וזה מה […]
  • הכאב לא נעשה נוח יותרהכאב לא נעשה נוח יותר כשנפצעה בפיגוע בברנוער, היתה אנה שילנסקי בת 16 שרק יצאה מהארון. שנה לאחר מכן, הזכרונות מאותו ערב הביאו אותה לנסות לשים קץ לחייה. אך דווקא מהנקודה הנמוכה […]
  • מכתב לרוצחמכתב לרוצח "אותו צלצול מחריש שהותירו היריות, מהדהד באוזניי, בא והולך כאוות נפשו עד לרגע זה. דילגתי מעל גופתו של ניר כדי להגיע למים שירוו צמאונם של הנפשות המדממות […]