הלחץ הציבורי עזר. תומאס שמידט, בן זוגו של ניר כץ ז"ל, שנרצח בבר-נוער, לא יגורש מהארץ. בינתיים.

תומאס שמידט וניר כץ ז"ל. תומאס יישאר בארץ עד לדיון במעמדו

תומאס שמידט וניר כץ ז"ל. תומאס יישאר בארץ עד לדיון במעמדו

במשרד הפנים בוודאי לא ציפו לזה. הידיעה על הוראת המשרד לתומאס שמידט לעזוב את הארץ בתוך שבועיים עוררה את חמתם של אלפים מחברי הקהילה ותומכיה, וגם המוני אנשים אשר אינם קשורים לקהילה בימים רגילים, ואשר הזדעזעו מהיחס המשפיל כלפי הצעיר ששכל את אהובו בפיגוע הבר-נוער וקשר את נפשו עם משפחת כץ ומדינת ישראל.

בעקבות הלחץ הציבורי הכבד, הודיע היום אחר הצהריים שר הפנים אלי ישי, על החלטתו לאפשר לתומאס להישאר בארץ עד לקיום דיון במעמדו. הודעה זו אפשרה לתומאס ולמאות האנשים שפעלו למענו לשחרר אנחת רווחה.

התגייסות נמרצת למען תומאס שמידט

את המחאה הציבורית בנושא הובילו ח"כ ניצן הורביץ והאגודה לזכויות האזרח, ואליהם הצטרפו במהירה ארגונים ופעילים רבים, אשר כתבו מכתבים לשר הפנים ולראש הממשלה בדרישה לבטל את צו הגירוש.

ח"כ הורביץ פירסם אתמול בבוקר את ההודעה הבאה:

"פניתי היום במכתב דחוף לשר הפנים אלי ישי למנוע את גירושו של תומאס שמידט, אשר בן זוגו ניר כץ ז"ל נרצח בהתקפת הירי בברנוער בתל אביב. שמידט חי בישראל כבר למעלה מ-6 שנים, מרכז חייו כאן, והוא בן משפחה לכל דבר במשפחת כץ. לולא הרצח המתועב, היו ניר ותומאס יכולים להשלים את ההליכים ולהסדיר את מעמדו של תומאס בישראל. משום כך, החלטת משרד הפנים לגרש את תומאס, היא מכה נוספת לאדם הזה שאיבד את בן זוגו, למשפחת כץ ששכלה את בנה, וגם לקהילה הגאה ולחברה הישראלית כולה. שום נזק לא ייגרם למדינת ישראל אם אדם חיובי כל כך כתומאס שמידט, על רקע נסיבות כל כך קשות וחריגות, יישאר עמנו כאן. להיפך – אם תאשר את בקשתו-בקשתנו תפגין בכך פתיחות והבנה."

כ-3,700 אנשים הצטרפו עד כה לקבוצת "משאירים את תומאס איתנו, בארץ" בפייסבוק, ועד לשעה זו נאספו כ-1,700 חתימות על עצומה הקוראת לאפשר לתומאס להשאר בארץ. מארגני העצומה הבהירו כי הם מבקשים שהציבור ימשיך לחתום עליה, מכיוון שמעמדו של תומאס עדיין לא הוסדר סופית.

חתמו על העצומה

בעקבות הידיעה על הארכה שניתנה לתומאס, פרסמה אילה כץ בחשבון הפייסבוק שלה ושל הקבוצה את ההודעה הבאה:

"דובר שר הפנים אלי ישי מסר היום לתקשורת כי תומאס לא יגורש. אשרת התושבות הארעית שלו תוארך, ובמקביל, תיבחן הסדרת מעמדו האזרחי בישראל. תומאס ומשפחת כץ-שנהר מודים מעומק הלב לשר אל ישי ולאנשי משרדו על ההחלטה האמיצה וההומאנית שקיבלו. מה שבטוח, הוא שכל זה לא היה קורה בלי עזרת אלפי המצטרפים למאבק. אנחנו, המשפחה ותומאס בפרט, והאגודה לזכויות האזרח, רוצים להודות לכם, לכל מי שהתקשר והציע עזרה. אנחנו מבטיחים לעדכן בהמשך."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך