בעקבות התקדים המשפטי בו בית המשפט לענייני משפחה קיבל תובענה לאימהות שהגישו בנות זוג לאחר שהביאו לעולם ילד משותף, קורא ח"כ הורוביץ ולנהוג בצורה שוויונית, כפי שהוא עושה במקרים של זוגות הטרוסקסואליים

בית המשפט לענייני משפחה קבע אמש בפסיקה תקדימית כי זוג לסביות הוכרו כאמהות לילד משותף. אף על פי שביציתה של אחת הושתלה ברחמה של בת זוגה, משרד הפנים הכיר רק באימהותה של היולדת. בית המשפט פסק כי גם תורמת הביצית היא אמו של הילד ואין צורך באימוץ.

לסביות (צילום: KLHint)

גם תורמת הביצית היא אמו של הילד ואין צורך באימוץ (צילום: KLHint)

עם זאת, משרד הבריאות הפסיק בינתיים לאשר הליכי הפריית ביצית של אשה ברחמה של זוגתה, זאת לאור "פרשנות של משרד הבריאות לגבי חוק הביציות שנחקק בסוף 2011".

"ההגיון הבריא של בית המשפט חסר במסדרונות משרד הפנים"

ח"כ ניצן הורוביץ (צילום:ויקיפדיה)

"ניצחון משמח אך בודד". ח"כ ניצן הורוביץ (צילום:ויקיפדיה)

ח"כ ניצן הורוביץ, שעומד בראש השדולה בכנסת למאבק בהומופוביה, אמר בתגובה לפסיקה כי "צעד אחר צעד, בצעדים קטנים מדי, אנחנו מתקדמים להסדרה משפטית של זכויות הקהילה הגאה. בית המשפט לענייני משפחה פסק את הברור מאליו: אישה שתרמה ביצית לזוגתה, שתיהן אמהות שוות של הילד."

"חבל שההיגיון הבריא של בית המשפט חסר כל כך במסדרונות משרד הפנים האטום של השר ישי.  הדרישה המגוחכת של משרד הפנים לאימוץ התינוק על ידי אימו הביולוגית תכליתה אחת: לפגוע, להטריד ולהציק לאנשים שכל רצונם הוא בהתייחסות שוויונית לדרך חייהם."

הורוביץ הוסיף עוד כי "יש לזכור כי מדובר בניצחון משמח אך בודד, שכן משרד הבריאות החל למנוע מבנות זוג לסביות את הזכות להרות זו מביצית של זוגתה, בעקבות פרשנות קלוקלת וחשוכה של חוק הביציות משנת 2011. אני קורא למשרד הבריאות להפסיק את ההפליה כלפי בנות זוג מאותו המין ולנהוג בצורה שוויונית כפי שהוא עושה במקרים של זוגות הטרוסקסואליים".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך