לאחר יציאתו מהארון של נתן סלור, נכדו של אלתרמן, שב העיתונאי מנחם בן להפיץ את דעותיו ההומופוביות תחת כל עץ רענן. האם בתוך כל הומופוב מוחצן מסתתר הומו מופנם בארון?

מנחם בן - ערוץ 2

מנחם בן. הומופוב, כבר אמרנו? (צילום מסך מתוך תוכנית בערוץ 2)

בטור השבועי שלו במגזין "רייטינג" מקבוצת מעריב, שב העיתונאי (ופליט האח הגדול VIP) מנחם בן לתקוף את ההומוסקסואליות, הפעם על רקע יציאתו מהארון של נתן סלור, נכדו של המשורר אלתרמן. "מילא הראל סקעת", כותב בן, "אבל הנכד של אלתרמן?"

לדברי בן, "מדובר לדעתי בסוג של מגפה מנטאלית ותרבותית, שלא כאן המקום לעסוק במרכיביה. והם רבים ורעים. ואני חוזר ואומר: כמה מהאנשים הכי מקסימים שאני מכיר הם הומואים. ועדיין ההומוסקסואליות עצמה נראית לי כטעות פנימית חמורה. עניין דוחה מאין כמוהו. איך קלקלנו את הדור. תסלחו לי, אה?"

הומופוביה היא המגפה המנטאלית והתרבותית

אז לא, מנחם בן. אנחנו לא נסלח לך על האמירות ההומופוביות, הדוחות, והנבערות שאתה מנסה להפיץ שוב ושוב תחת כל דף עיתון או תוכנית טלוויזיה בה אתה משתתף. נקעה נפשנו מהאמירות הפוגעניות והעגומות שלך. הומופובים כמוך הם הגרועים ביותר, מאחר שהם מנסים לאחוז את החבל משתי קצותיו. מחד, להאחז באמירות פסאודו ליברליות כמו "כמה אנשים המקסימים ביותר שאני מכיר הם הומאים", ומאידך ובאותו הבל פה לגנות אותם כדוחים, סוטים ומגעילים.

הניסיון הבנאלי, המלאכותי והחוזר ונשנה להפריד בין הומוסקסואליות ובין ההומואים עצמם הוא מהלך רטורי ריק מתוכן ממשי. ההומופוביה ושנאת החינם שמובעת מדעותיו של בן היא היא המגפה המנטאלית והתרבותית, לא ההומוסקסואליות.

עיתון מעריב ואתר nrg נותנים שוב ושוב במה להפצת שנאת החינם ודברי הבלע של האיש הזה. עד מתי?

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך