ארגוני קהילת הלהט"ב חברו בקריאה משותפת לרגל היום הבינלאומי לזכויות אדם, ולקראת מצעד זכויות האדם שייערך היום בשעה 10 בתל אביב ובחיפה:

מצעד זכויות האדם

מצעד זכויות האדם

ארגוני קהילת הלהט"ב (לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) החתומים מטה מביעים בזאת דאגה משותפת לנושא מצב זכויות האדם בישראל.

אנו מוטרדים מן המצב הנוכחי, המציב בספק את מחויבותה של מדינת ישראל לזכויות אדם, ומבקשים להזכיר כי זכויות להט"ב הנן זכויות אדם, וכי קהילת הלהט"ב נכללת במכלול הקהילות שזכויות אלו נשללות מהן באופן תדיר. כמיעוט הנאבק באופן עקבי על זכויות בסיסיות כדוגמת הזכות לזהות, הזכות להורות, הזכות לאהוב ולהינשא, הזכות לשוויון בתעסוקה, הזכות לבריאות והזכות לחיים ללא אלימות ופחד, ברור לנו כי אנו נהיה בין הראשונים להיפגע אם לא יחול שינוי מיידי במצב החקיקה בישראל. גם כיום, כאשר קיימת שדולה לענייני קהילת הלהט"ב בכנסת, עדיין אין המחוקק נוקט בגישה שוויונית כלפי הקהילה הגאה וחבריה וחברותיה נאלצים, שוב ושוב, לפנות לעזרת בית המשפט ולסמוך על הגינותו.

ראוי שמדינת ישראל תהיה מגדלור של זכויות אדם, ותיאבק בחורמה נגד תופעות של שנאת חינם

העם היהודי היה מיעוט בכל מקום בו התגורר, ולמד על בשרו את מחיר הפגיעה בזכויות אדם ומיעוטים. ראוי שמדינת ישראל תהיה מגדלור של זכויות אדם, ותיאבק בחורמה נגד תופעות של שנאת חינם, הסתה ואפליה על רקע דת, גזע, מין, נטייה מינית, וזהות מגדרית. כמו-כן, אנו מבקשים להזכיר לשאר תושבי המדינה, שכל אחד מאיתנו עלול למצוא עצמו חלק ממיעוט בשל דעתו, עדתו, או כל סממן שרירותי אחר. על כולנו לעמוד איתן על המשמר בפני כל תופעה של התנכלות לחלשים בחברה, כנגד דמגוגיה וליבוי יצרים, וכנגד פגיעת המערכת החקיקתית והמשפטית בנו ובמיעוטים אחרים.

מן הראוי כי יום זכויות האדם הבינלאומי, החל ב- 10 בדצמבר, יהיה מועד החרוט בליבו של כל תושב בישראל.

הארגונים החתומים:

אדם לאדם, איגי, בת קול, האגודה לזכויות הלהט"ב, הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, הבנ"ה, הפורום החיפאי, חברותא, חוש"ן, תהל"ה

לפרטים נוספים בנוגע למצעד

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך