הדו"ח, שפורסם ביום חמישי האחרון, מצא שביסקסואלים סובלים מבעיות נפשיות יותר מאשר הטרוסקסואלים, הומואים ולסביות. בנוסף מצא הדו"ח אפליה נגד ביסקסואלים הן בקהילות להט"ב והן באוכלוסיה ההטרוסקסואלית. הנתונים תואמים לממצאים של דו"ח מקביל שפורסם בארה"ב

דו"ח חדש על ביסקסואליות באנגליה מצא כי ביסקסואלים סובלים מבעיות נפשיות בשיעור גבוה יותר מאשר הטרוסקסואלים, הומואים ולסביות. על פי הדו"ח, באוכלוסיית הביסקסואלים נמצא שיעור גבוה יותר של דכאון, חרדה, פגיעה עצמית והתאבדות. על פי קבוצת החוקרות, מהאוניברסיטה הפתוחה בלונדון, נתון זה מקושר לביפוביה ואפליה חברתית נגד ביסקסואלים. כמו כן, מצא הדו"ח שביסקסואלים סובלים מאי שוויון ואפליה ייחודית ונפרדת מהומופוביה, ושגישות באוכלוסיה הכללית כלפי ביסקסואלים הינן שליליות יותר מאשר כלפי קבוצות מוחלשות אחרות. ממצאים אלו עולים בקנה אחד עם דו"ח מקביל אשר פורסם בשנה שעברה על ידי ועדת זכויות האדם העירונית בסן פרינסיסקו, ארה"ב.

ביסקסואלים סובלים יותר

ביסקסואלים סובלים יותר (צילום: salanki)

על פי ד"ר מג בארקר, מרצה בכירה לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה בלונדון ומובילת הדו"ח, “ביסקסואלים חווים אפליה הן בקרב הקהילה הגאה והן בקרב קהילות הטרוסקסואליות. הזהות הביסקסואלית עוברת מחיקה תרבותית ואינה מיוצגת במדיה, בחקיקה ובמדיניות. הן הממשלה והן קהילות שונות צריכות להתייחס לביסקסואלים כקבוצה מובחנת ולעשות צעדים על מנת למנוע את חוסר השוויון".

חרף הממצאים הקשים, הדו"ח כמו כן מצא מרכיבים חיוביים רבים בחוויה הביסקסואלית, ביניהם היכולת לפתח זהויות ומערכות יחסים יחודיות, וכן תחושת עצמאות, מודעות עצמאית ואותנטיות. כמו כן, מצא הדו"ח כי ביסקסואלים נוטים להיות רגישים כלפי אפליה ואי שוויון ולאתגר דיכוי חברתי.

על פי שירי אייזנר מארגון "פאנורמה – קהילה בי ופאנסקסואלית פמיניסטית", “ממצאי הדו"ח רלוונטים גם לארץ. כרגע ארגון פאנורמה הינו הארגון היחיד בארץ אשר מתמקד בצרכים הספציפים של אוכלוסיית הביסקסואלים, וזאת בעוד שארגוני הלהט"ב הגדולים, כמו גם הממשלה, מתעלמים כליל מהנושא. עקב ההתעלמות והמחיקה, אין בנמצא מחקרים סטטסטיים בנוגע למצבה של קבוצה זו בארץ. חרף זאת, לו היו קיימים מחקרים, סביר שהיו משקפים תמונת מצב דומה.”

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך