הסרטון של IDAHO / הבנ"ה הופץ ברחבי העולם במספר שפות כחלק מקמפיין היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה. עזרו לנו להפיץ את הסרטון עם הכתוביות בעברית

ב-17 במאי מצוין ברחבי העולם היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה, תחת השם IDAHOT – International Day Against Homophobia and Transphobia.

יום זה צוין לראשונה בעולם בשנת 2005, ובישראל לראשונה בשנת 2006 תחת השם הבנ"ה, לצד יותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. השנה יצוין היום במאה מדינות, בהן גם כאלה המטילות עונשים כבדים בגין קיום יחסים חד מיניים ולעתים אף על כל צורה של הסברה בנושא.

עזרו להצלחת היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה! הפיצו את הסרטון, שתפו אותו בדף הפייסבוק שלכם/ן ובכל מקום!

המסר העיקרי של הבנ"ה הוא כי זכויות להט"ב הן זכויות אדם, ועל כן המאבק נגד הומופוביה וטרנספוביה הוא מאבק של החברה כולה, ולא רק של קהילה הלהט"ב. באמצעות התמקדות במסרים אלו, הבנ"ה פרצה את הדרך לשיתוף פעולה נרחב בין קהילת הלהט"ב לבין ארגונים, רשויות, נבחרי ציבור, ידוענים ואזרחים מן השורה.

בין הגופים המציינים כיום את הבנ"ה נמצאים האו"ם, האיחוד האירופאי, ממשלות, רשויות מקומיות, ארגוני זכויות אדם ואזרח, ארגוני עובדים וסטודנטים, וכמובן ארגוני ופעילי להט"ב בכל רחבי העולם.

נכון לשנת 2014, בכ-70 מדינות עדיין נמצאים יחסים חד מיניים מחוץ לחוק, כאשר ב-7 מהן קיים עונש מוות, ובאחרות עונשי מלקות, עבודת פרך ומאסר לתקופות שבין שנה למאסר עולם. ברחבי העולם מתרחשים מידי שנה, מאות מעשי רצח של הומוסקסואלים וטרנסג'נדרים, על רקע שונותם המינית והמגדרית, ולהט"ב רבים נופלים קורבן לבריונות ואלימות פיזית ומילולית, דיכוי, השפלה והפחדה- בבתים, בבתי הספר, בצבא, במקומות העבודה, במגרשי הספורט, ובסיטואציות נוספות.

גירסאות נוספות של הסרטון פורסמו באנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית ואיטלקית.

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך