ציפי לבני. שלחה אגרת ליום הבנ"ה (צילום: cc-by-sa Yoshiko Kusano)

ציפי לבני (צילום: cc-by-sa Yoshiko Kusano)

ראש האופוזיציה ויו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני, שגרה אגרת תמיכה לקהילה הגאה, לכבוד היום הבינ"ל למאבק בהומופוביה וטרנספוביה (הבנ"ה) שצויין שלשום (שלישי) בישראל ובכ-50 מדינות נוספות ברחבי העולם.

האגרת הוקראה במהלך אירוע הבנ"ה המרכזי שהתקיים במרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב. במהלך אירוע זה גם הוקמה שדולה בכנסת למען הבנ"ה ולמאבק בהומופוביה, אותה ייסדו ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) וח"כ נינו אבסדזה (קדימה).

את האגרת הקריא אבי סופר, פעיל בולט בקהילה שלאחרונה גם הקים פורום גאה במפלגת קדימה:

"ביום ההבנה הבינלאומי אנחנו מחויבים להסתכל פנימה אל החברה הישראלית מתוך הכרה כי היעדר הפתיחות והנכונות לקבל את האחר בחברה – פוגע בחברה כולה ובערכים שהיא מתיימרת לייצג. אלימות היא תופעת הקצה של ההומופוביה. היא מתחילה במבט עקום ועוברת למילים ולעיתים גם מגיעה לפגיעה של ממש באחר.

"אני מאמינה שהזכות לאהוב מוקנית לכל אדם. נטיית הלב והגוף אינה בחירה פוליטית וההגנה על הקהילה הגאה ועל זכות כל אחד להיות כאחד האדם החופשי זהו עניין לבני אדם המכבדים את זכות האחר. תפקידה של הנהגה להילחם בדעות הקדומות ולא להיכנע להן, לומר זאת בקול ולא לחשוש מביקורת שנובעת מפחד, מדעה קדומה או סתם משיקול פוליטי קטנוני", כתבה לבני באגרת.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את הפחד מהאחר

"בבואי להזדהות עם חברי הקהילה בהזדמנויות רבות, דיברתי לא פעם על החשיבות בקבלת בני אדם – על נטיות ליבם, גופם והחלטותיהם באשר תהיינה. אני יודעת שעבור רבים דברים אלה, שעבורי הם המובן מאליו האנושי ,אינם ברורים מאליהם והמורכבות שיש באדם – שאמורה להיות היופי בשונה – הפכה למרבה הצער למושא לשנאה."

"ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את הפחד מהאחר, הפחד שהופך לשנאה ואטימות. ישראל, שגאה בצדק בערכיה, צריכה להוקיע את השנאה ולהקיא אותה מתוכה. הדרך להפוך את החברה הישראלית לטובה יותר מתחילה בהבנה הזו."

אם הרצח בבר נוער הוביל להתפכחות וחרטה – כעת הגיע הזמן לפעול

"הרצח הנורא של בני הנוער הגאה לפני כמעט שנתיים, חשף את השנאה והאטימות, חידד את הקושי הקיים, במיוחד לבני נוער במשפחותיהם, והיווה קריאת השכמה לחברה. שמעתי אז על הורים המתנכרים לילדיהם ומנגד ראיתי את ההורים שאספו את הפגועים והדחויים, גם את ילדיהם של אחרים, וחיבקו אותם כאילו היו שלהם."

"אם הרצח בבר נוער הוביל להתפכחות וחרטה של חלקים בחברה הישראלית, הרי שכעת הגיע הזמן לפעול למען ההכרה, השוויון והכבוד לאחר. אני מאמינה שכל אדם בישראל זכאי לאותו חופש בסיסי, לחיות את חייו ולמצוא בהם את האושר לו זכאי כל אדם. המאבק לשינוי, אשר כולל את הקמת השדולה ,הכרחי וחשוב.

"נקודת המפנה צריכה להתחיל כאן ולשנות את פניה של החברה בישראל. מדובר בנו, בעצמנו, בעתיד של כולנו ובהפיכת ישראל לאותה מדינה שגאוות כל אזרחיה בה."

גלרית תמונות מאירוע הבנ"ה במרכז הגאה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך