במצעד הגאווה העשירי שהתקיים אתמול (חמישי) בירושלים צעדו אלפי בני אדם. השנה, על רקע המאבקים והמחאה החברתית בכלל הארץ, המצעד צעד תחת הכותרת דרכים שלובות, כדי לחזק את המסר כי המאבקים השונים משתלבים זה בזה ואינם נפרדים.

לפי הדיווח של חדשות ערוץ 2 באינטרנט, סמוך לתחילת האירוע נעצר גבר כבן 50 לאחר שהשליך שקיות זבל על הצועדים. הוא הועבר לחקירה במשטרת ירושלים. בנוסף, פצצות סירחון הושלכו על הצועדים, וגבר חרדי החשוד בהשלכתן נעצר. בבניין סמוך נתלה שלט שעליו נכתב ציטוט מספר ויקרא: "זכר, משכבי אשה: תועבה עשו, שניהם. מות יומתו דמיהם בם". כמו כן, פעילי ימין וחרדים הפגינו ליד בנייני האומה בירושלים יחד עם ארבעה חמורים. על אחד החמורים נתלה שלט "ירושלים גאה בחייליה, ולא בחוליה".

2744-שלט מחאה כנגד המצעד. מצעד הגאווה בירושלים 2011. צילום: מאור ברזני

באזור השלט הזה נזרקו גם פצצות הסירחון. מצעד הגאווה בירושלים 2011. צילום: מאור ברזני

>> היכנסו וצפו בתמונות נוספות ממצעד הגאווה בירושלים. זיהיתם את עצמכם בתמונות? מזהים את עצמכם או חברים שלכם בתמונות? מוזמנים לתייג.

קטעי וידאו מהמצעד

בתום המצעד התקיימה עצרת ובה מגוון דוברים ודוברות שונים שדיברו על הקשר בין המאבקים החברתיים. בין הדוברות,גם רחל אלגבסי, אלמנתה של פאביולה בוהדנה, שנספתה באסון השריפה בכרמל. אלגבסי נאבקת עדיין מול משרד הביטחון להכרה בביתן המשותפת, ג'ולי. צפו בנאומה של רחל אלגבסי.

"ירושלימה" בביצוע של רילי, בעצרת שלאחר המצעד

דבריו של ח"כ ניצן הורוביץ, בהתכנסות טרם תחילת המצעד

דבריה של ח"כ זהבה גלאון, בעצרת שהתקיימה בתום המצעד

דבריו של ח"כ דב חנין, בעצרת בתום המצעד

> תמונות נוספות ממצעד הגאווה בירושלים

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • ציפי לבני: "נטיית הלב והגוף אינה בחירה פוליטית"ציפי לבני: "נטיית הלב והגוף אינה בחירה פוליטית" אגרת של ראש האופוזיציה ציפי לבני לרגל יום הבנ"ה. "אם הרצח בבר נוער הוביל להתפכחות וחרטה - כעת הגיע הזמן לפעול". קראו את האגרת וצפו באבי סופר המקריא אותה […]
  • "לא אתן לכם לפצל לי את המשפחה""לא אתן לכם לפצל לי את המשפחה" כך אמרה רחל אלגבסי, שאיבדה את בת זוגה פאביולה בוהדנה באסון השריפה בכרמל. בתן המשותפת ג'ולי, לא הוכרה במשרד הביטחון כיתומה, משום שאלגבסי ואביה הביולוגי של […]
  • איך מפרקים הומופוביה? פשוט לדבראיך מפרקים הומופוביה? פשוט לדבר מספר ימים לפני ציון יום השנה הראשון לפיגוע בברנוער, הגיעו איילה כץ, אמו של ניר כץ ז"ל , וכארם דבס, שיצא מהארון מעט אחרי הפיגוע, לשיחה באולפן "העולם […]