בסוף השבוע ה-17 במאי יצוין היום הבינ"ל למאבק בלהט"בפוביה  בשלל יוזמות ואירועים השנה בכ-100 מדינות שונות. בישראל יצוין יום המאבק השנתי ביום עיון וחלוקת פרסי הבנ"ה בתחרות העבודות וכן תתקיים עצרת ומעגלי שיח בהם ישתתפו מאות בני נוער מתנועות הנוער השונות.  עזרו לנו להפיץ ברשת את סרטוני הבנ"ה שהכנו, החליפו את תמונת הפייסבוק שלכם השבוע להזדהות עם המאבק והשתמשו בעזרים השונים לפעילות . מתכננים לציין גם את הבנ"ה ביוזמה משלכם-ן? ספרו לנו

מאת: מערכת הבנ"ה

homophobia_is_choice (cc.by:  Sarah Deer)

(cc.by: Sarah Deer)

בשבת הקרובה, ה-17 במאי, יצוין הבנ"ה (IDAHOT) – היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה (הומופוביה, טרנספוביה, לסבופוביה, ביפוביה). אירועים מגוונים צפויים להתקיים בכ-100 מדינות ברחבי העולם לציון היום. יום זה הוכרז וצוין לראשונה בעולם בשנת 2005, ומצוין גם בישראל החל מ-2006 תחת השם הבנ"ה.

יוזמת הבנ"ה-IDAHOT קוראת לכל אחד ואחת לנקוט פעולה ולציין את היום בדרכו-ה גם בסביבה הקרובה ולהעלות את הנושא לסדר היום. לכן אנו קוראים לאקטיביסטיות ואקטיביסטים, מתוך הקהילה הקהילה הגאה ומחוצה לה, לקחת חלק פעיל בציון יום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה גם בישראל. אנו קוראים וקוראות לכלל ארגוני קהילת הלהט"ב, לארגוני זכויות אדם ואזרח, לארגונים פמיניסטיים וחברתיים שונים, לרשויות מקומיות, לאנשי ונשות ציבור, לעיתונאים, לפובליצסטיות ולכל מי שקידום המאבק בהומופוביה וטרנספוביה, בביפוביה ובלסבופוביה חשוב להםן, לקחת חלק בציון יום זה ולקיים פעילות במסגרתו.

ביום זה נקרא כי ההומופוביה והטרנספוביה הן הבושה, ויש לפרק אותן מהגיונן החברתי ולהיאבק בהן באופן נחרץ. ה-17 במאי, יום המאבק הבינ"ל בלהט"בפוביה, נועד להראות שהמאבק בלהט"בפוביה הוא לא רק של הקהילה הגאה, אלא נמצא גם באחריותן של כלל החברה ושל הרשויות הציבוריות ומבטאת את רצון החברה כולה.

> יוזמים אירוע לציון הבנ"ה? ספרו לנו ונקדם אותו כחלק מהאירועים בארץ.

הבנ"ה היא רצף של אירועים, יוזמות ופעולות, אשר יחדיו מביאות לנראות ולהעלאה לסדר היום של הדרישה שלנו מהחברה להוקיע את ההומופוביה והטרנספוביה.

אם הנך בלוגר/ית, זו הזדמנות מצוינת לכתוב פוסט שיוקדש להבנ"ה. באתר יש גם אזור ובו מגוון עזרים לפעילות, ביניהם באנרים להטמעה באתרכם, לוגואים להורדה, קבצים להדפסת חולצות, שלטים,  מדבקות וסיכות הבנ"ה. אם הנך מתחום החינוך תוכל/י להעזר במערכי שיעור להורדה.

ניתן להיעזר ברשימת הסרטים ורשימת הספרים המומלצים שאספנו כדי לקיים בעזרתם דיון. עוד תוכלו למצוא באתר גם מספר רעיונות והצעות לפעילות ולקבל השראה גם מפעילויות שהתקיימו בשנים קודמות ברחבי העולם.

יום עיון וחלוקת פרסי הבנ"ה

בשיתוף עם בי"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב, חוש"ן והתא הגאה באוניברסיטה, יתקיים השבוע (חמישי, 15.5) יום עיון בנושא "ידע הוא כוח" לציון העבודות הזוכות בפרסי הבנ"ה 2014 בתחרות העבודות.

תחרות העבודות מתקיימת זו השנה הרביעית ובה מוגשות עבודות אקדמיות מצטיינות במסלולים שונים, וניתנים פרסים לעבודות הזוכות, שנבחרו בקפידה על ידי צוות שופטות ושופטים מגוון.

הזוכים והזוכות יציגו את נושאי מחקרם, ביניהם "על המשכיות, שינוי ונזילות מגדרית במרחב העירוני של איסטנבול", "הומופוביה בקרב חיילים גברים הטרוסקסואלים בצה"ל" ועוד.

בהמשך יתקיים דיון בהשתתפות הקהל בנושא כיצד ניתן למגר את הלהט"בפוביה. לאחר יום העיון מזמין התא הגאה של אוניברסיטת ת"א את המשתתפיםות להמשך דיון ובילוי בפאב "ראש פינה" שבמרכז ברודצקי.

 

הקליקו לצפיה בגודל המלא

הקליקו לצפיה בגודל המלא

יום העיון יתקיים ביום חמישי 15/5/14 בין השעות 19:30-15:30 באוניברסיטת ת"א. הכניסה חופשית על בסיס הרשמה מראש או מקום פנוי.

> הצטרפו לאיבנט בפייסבוק

 

עצרת תנועות הנוער ופעילויות בתנועות הנוער

כמה ימים לאחר ה-17 במאי, תתקיים עצרת תנועות הנוער לציון הבנ"ה, שתהווה גם את טקס פתיחת אירועי הגאווה. האירוע ייערך בהשתתפות איגי – תנועת הנוער הגאה, תנועת הצופים, תנועת המחנות העולים, תנועת השומר הצעיר ותנועת הנוער העובד והלומד.

באירוע יתקיימו מעגלי שיח בנושא להט"בפוביה ואלימות על רקע נטיה מינית וזהות מגדרית, בהם ישתתפו כ-600 בני נוער שיגיעו לייצג את עשרות אלפי בני הנוער מכל רחבי הארץ החברים בשכבות הבוגרות.

עוד יופיעו אסי עזר וחבריו וחניכי תנועות הנוער. האירוע יתקיים במעמד שרת החינוך לשעבר ונשיאת מכללת שנקר פרופ' יולי תמיר, שגם תישא דברים.

בשנת 2006, בזמן ציון הבנ"ה לראשונה בישראל, כיהנה פרופ' תמיר בתפקיד שרת החינוך, ותמכה רבות בציונו של יום הבנ"ה.

במקביל לעצרת זו, יעברו כל חניכי תנועות הנוער הללו פעילויות בנושא להט"בפוביה לכלל חניכי התנועות ברחבי הארץ.

הקליקו לצפיה בגודל המלא

הקליקו לצפיה בגודל המלא

האירוע יתקיים ביום חמישי 22/5/14 בשעה 19:30 באודיטוריום דוהל בבית דני בשכונת התקווה. הכניסה למוזמנים בלבד, ובהרשמה על בסיס מקום פנוי.

 

היו ויראלים! שני סרטוני הבנ"ה ותמונת הפרופיל בפייסבוק וברשתות חברתיות

לאות הזדהות עם המאבק בלהט"בפוביה, אנו קוראים לכםן להחליף בשבוע הקרוב את תמונת הפרופיל שלכם בפייסבוק וברשתות חברתיות לתמונות הלוגו המשולש – "זהירות, להט"בפוביה!". תוכלו להשתמש במשולש הזה שכאן, או להוריד גרסאות נוספות של המשולש בעמוד הלוגואים להורדה.

לוגו הבנה - להטבפוביה

צפו בשני סרטוני הבנ"ה קצרים שהפקנו והפיצו אותם ברחבי הרשת, הפכו אותם לויראליים: 

 

 

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • אירועי ה-17 במאי 2014 ברחבי העולם אירועי ה-17 במאי 2014 ברחבי העולם ברחבי העולם מתכוננים ביוזמות שונות לציון יום המאבק הבינ"ל בלהט"בפוביה ב-17 במאי. להלן סקירה קצרה וחלקית מתוך מגוון האירועים הצפויים ברחבי הגלובוס לציון […]
  • ברחבי העולם נערכים לציון אירועי ה-17 במאי 2013ברחבי העולם נערכים לציון אירועי ה-17 במאי 2013 ברחבי העולם מתכוננים לציון IDAHO ב-17 במאי בשלל אירועים ויוזמות: אירועי פלאש-מוב, כנסי טרנסג'נדרים, קמפיין בעולם הערבי, הפרחת בלוני קשת ומחאות שקטות נגד […]
  • סרטון קצר של IDAHO הבנ"הסרטון קצר של IDAHO הבנ"ה הסרטון של IDAHO / הבנ"ה הופץ ברחבי העולם במספר שפות כחלק מקמפיין היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה. עזרו לנו להפיץ את הסרטון עם הכתוביות […]