צפו בראיון עם גראם טיילור, הנער בן ה-14, אשר התייצב בשבוע שעבר מול ועד מנהל של בית ספר במישיגן, בעקבות השעייתו של מורה שהרחיק משיעור נערים שנשאו סמל גזעני במהלך יום הזדהות עם קהילת הלהט"ב

WP Greet Box icon

Hello there! If you are new here, you might want to subscribe to our RSS feed for regular updates, or follow Queerty on Twitter.

גראם טיילור התייצב בשבוע שעבר להגן על המורה ג'יי מקדאואל בפני הועד המנהל של בית הספר, שדן בהשעייתו של המורה, לאחר שהעניש שני נערים שנשאו סמל גזעני.

אחד הנערים ענד את סמל הקונפדרציה, אשר נחשב לסמל גזעני, וזאת כאקט מחאה נגד ציון "יום הרוח" (Spirit Day) שבמהלכו הזדהו תלמידים עם המאבק נגד הבריונות ההומופובית. נער אחר התייצב להגן על הזכות לשאת את הסמל, והמורה הרחיק את שניהם. התלמידים הגישו תלונה נגד המורה בגין הפרת זכויותיהם החוקתיות, והנהלת בית הספר השעתה את המורה ליומיים, מתוכם יום אחד ללא תשלום.

אחת הסיבות שניסיתי להתאבד היתה הפחד להיות מותקף. שמעתי כל כך הרבה הערות הומופוביות, עד שהרגשתי שלא אוכל להיות מי שאני בעולם הזה, כך שחשבתי – למה בכלל להמשיך לחיות?

במסגרת שימוע שנערך למורה בפני הועד המנהל של בית הספר, נשא טיילור נאום רהוט ומרגש בגנות ההומופוביה, שבמהלכו הציג עצמו כהומו, סיפר שניסה להתאבד כבר בגיל 9, וביקש ממקבלי ההחלטות לעודד את המורים להגן על תלמידיהם הלהט"בים.

בראיון שנערך עם שניהם, טיילור הוסיף: "אני חייב לומר שסבלתי מבריונות כבר אז, אבל אחת הסיבות שניסיתי להתאבד היתה הפחד להיות מותקף. שמעתי כל כך הרבה הערות הומופוביות, עד שהרגשתי שלא אוכל להיות מי שאני בעולם הזה, כך שחשבתי – למה בכלל להמשיך לחיות? היום אני בבית ספר בטוח יחסית, אבל זה גרוע בכל מקום".

במהלך הראיון אמר המורה מקדאואל: [טיילור] היה פנטסטי, זה כל כך חשוב שנוער להט"ב יוכל לנקוט עמדה ולדעת שהוא יכול להשפיע ולהיות מי שהם באמת.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך