קמפיין חדש שעלה בניו יורק, ואשר נועד לעודד שימוש בקונדום ומין בטוח, מעורר זעם ותרעומת בקרב להט"ב וגופים העוסקים במאבק באיידס.

ארגון The Gay Men’s Health Crisis) GMHC), הפועל למניעת הפצתו של נגיף ה- HIV, וארגון GLAAD ("הברית נגד השמצה של הומואים ולסביות"), כינו את הקמפיין החדש סנסציוני וסטיגמטי וקראו להסרתו. לדבריהם הוא מצייר תמונה מבעיתה לגבי המשמעות של להיות נשא HIV, דבר שעלול להוסיף לסטיגמה עימה נדרשים הנשאים להתמודד בין כה וכה.

"הסרטון הזה מצייר את התמונה הזו של גברים הומואים כסוג של כלי קיבול מלאי מחלות, וכך המסר הוא אכן משהו כמו 'להתרחק מגברים הומואים'", אומר פרנציסקו רוקה מארגון GMHC. לדבריו יש לסרטון איכות של סרט אימה עם מוזיקת רקע מפחידה, שיוצרים דמוניזציה לגייז.

על הקמפיין, אשר הופק מטעמה של מחלקת הבריאות בעיריית ניו-יורק, אמר מנהל ארגון GLAAD, כי הקמפיין "מפספס את המטרה באופן שהוא מציג איך זה לחיות עם HIV/AIDS", והוסיף, כי הם מקווים שהמחלקה תשתף אותם בהפקת קמפיין, שיקדם מין בטוח ושיציע פתרונות, ושלא יוסיף לסטיגמות ולסטריאוטיפים. נציגה נוספת מטעמו של ארגון זה הוסיפה, כי "אנו יודעים מעבודתנו הממושכת בתחום המניעה, שהצגתם של גברים הומואים וביסקסואלים כמפיצי מחלות משיג את התוצאה ההפוכה. מחקרים הראו, כי השימוש בטקטיקות של הפחדה אינו אפקטיבי".

ממחלקת הבריאות בעיריית ניו-יורק נמסר כי הסרטון מעודד שימוש בקונדום וקורא להפחתת מספר הפרטנרים המיניים בקרב בני הקהילה הגאה וכן שאין בכוונתה להסירו.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך