נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ימי קרטר, נשאל בראיון אם הוא סבור כי בארה"ב עשוי להיבחר הומו לתפקיד הנשיא. קרטר ענה כי הוא סבור כי בחירה כזו עשויה להתרחש בעתיד הקרוב, גם אם לא במהלך מערכת הבחירות הבאה. לדבריו ניתן להיווכח באפשרות זאת כהשלכה מהבחירה בנשיא אובמה: "צעד אחרי צעד נוכחנו שלנושא של הומוסקסואליות יש את אותם האלמנטים כמו אלה של גזע, שבהם טיפלנו לפני חמישים וארבעים שנה…".

קרטר, שכיהן בתפקיד נשיא ארה"ב בשנים 1976-1980, נחשב עד לבחירתו של ברק אובמה, לנשיא הליברלי וה"שמאלני" ביותר שזכה בתפקיד. לישראלים זכורה החסות שפרש על הסכם השלום של ישראל ומצרים, ותמונתו עם מנחם בגין ואנואר סאדאת. בבחירות של שנת 1980 הוא הובס על ידי רונלד רייגן, שנחשב עד היום לנשיא השמרן ביותר שכיהן בתפקיד. בנושאי להט"ב קשה להצביע על הבדלים משמעותיים בין שני הנשיאים, מכיוון שבאותן השנים ההתנגדות לזכויות להט"ב היתה בגדר קונסנזוס בשני המחנות.
בשנים שלאחר נשיאותו, קרטר הפך מזוהה יותר ויותר עם נושאי זכויות אדם והשכנת שלום, ואף זכה בפרס נובל לשלום, בשנת 2002 על תרומתו בתחומים אלה. כלפי ישראל עמדתו הפכה עם השנים ביקורתית יותר.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך