הסנטור העצמאי הגאה דיויד נוריס, הכריז על הצגת מועמדותו לתפקיד נשיא אירלנד. אם ייבחר, יהיה ראש המדינה הגאה הראשון. תפקיד נשיא אירלנד, כמו בישראל, הוא תפקיד ייצוגי בעיקרו. נוריס מחזיק בעמדות ביקורתיות כלפי ישראל

דיויד נוריס

דיויד נוריס. "העם משועמם משאלת המיניות שלי"

הסנטור העצמאי דיויד נוריס, הציג את מועמדותו לתפקיד נשיא אירלנד. במסיבת העיתונאים שקיים, נשאל  נוריס אם הוא סבור כי עמו מוכן לקבל נשיא הומו. בתשובה לשאלה ענה: "אני לא רואה את עצמי כנשיא הומו, אלא כנשיא שבמקרה הוא הומו". עוד הוא הוסיף "לדעתי העם האירי כבר משועמם משאלת המיניות שלי".

הבחירות לנשיאות נערכות באירלנד פעם בשבע שנים. בשנת 2004 נבחרה מרי מקאליס לכהונה שנייה, ללא התמודדות. סקר שנערך בינואר גילה כי נוריס הינו מועמד ריאלי, וכי הוא מוביל בדעת הקהל, מבין המועמדים שהוצגו אז.

נוריס ידוע בעמדותיו הביקורתיות כלפי ישראל, וקורא מזה שנים לבידוד ישראל על רקע הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בשנת 2004 קרא להטיל סנקציות על ישראל כתגובה להתנקשות בשייח אחמד יאסין. בשנת 2006 כינה את עזה "מחנה ריכוז באוויר הפתוח".

אם ייבחר נוריס לתפקיד, הוא יהיה ראש המדינה הגאה הראשון. באיסלנד מכהנת ראש ממשלה לסבית – יוהנה סיגורדרדוטיר מאז שנת 2009. בגרמניה מכהן גידו ווסטרוולה כשר חוץ.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך