נשיא בוליביה אוו מוראלס (Evo Morales) אומר, כי אכילת עוף הופכת גברים (סטרייטים) להומואים. בועידה בנושא שינויי האקלים אמר מוראלס: "העוף שאנו אוכלים מועשר בהורמונים נשיים. לכן, גברים שאוכלים מזון זה עלולים לפגוע בגבריותם".הנשיא ציין, כי הוא אוכל רק עוף לא מהונדס גנטית וזאת כדי להימנע מלההפך להומו או לנשי.

הערתו של מוראלס הרגיזה את אחד מארגוני הגייז בארגנטינה, אשר פקפק בהיגיון שעומד מאחורי דברי הנשיא הבוליביאני. נשיא ארגון ההסברה של קהילת ההומוסקסואליים בארגנטינה סזאר סיגליאוטי (Cesar Cigliutti) אמר בתגובה: "זה אבסורד לחשוב, שאכילת עוף המכיל הורמונים יכולה לשנות את הנטייה המינית של בן-אדם".

סיגליאוטי הוסיף: "על-פי ההיגיון הזה, אם נעשיר עוף בהורמונים גבריים, גבר הומוסקסואל שיאכל ממנו יהפוך לסטרייט".

אוו מוראלס, נשיא בוליביה

אוו מוראלס, נשיא בוליביה

מוראלס אף טוען, כי אכילת עוף מעובד עלולה לגרום לגבר להקריח: "התקרחות, אשר על-פניו הינה תופעה נורמאלית, הינה מחלה באירופה. כמעט כולם שם קרחים, וזה קשור במזון שהם אוכלים. בקרב הילידים (הדרום אמריקאיים) אין גברים קרחים, כיוון שאנו אוכלים דברים אחרים".

בחודש מרץ פורסם במגזין GoGay שהרב זלמן מלמד, העומד בראש ערוץ 7 וכולל ישיבת בית אל ב', התבטא באופן דומה במהלך שיעור לתלמידיו, שעסק בפרשת הרב מוטי אלון: "התופעה הזאת מתפשטת בטבע מפני שבכלל, בזמן האחרון הנשים נהיות יותר בטבע של הגברים והגברים נהיים יותר בטבע של הנשים. זו מציאות. ואומרים שהאוכל גורם את זה".

האשמת התזונה המודרנית בתחלואים חברתיים עלתה בשנים האחרונות לכותרות בדרום אפריקה, שם זכתה שרת הבריאות לכינויי "דוקטור-שורש-סלק" אחרי שהמליצה על שמן-זית, לימון, שורש סלק ותפו"א אפריקאי כמרכיבי דיאטת בריאות לטיפול בתסמינים השייכים לאיידס, כתחליף לתרופות, ומתוך תפיסה המכחישה את קיומו של הנגיף ה-HIV כגורם המחולל את המגיפה. עמדת הממשלה בשנים 2000-2008 מנעה טיפול תרופתי ממיליון נשאים, והאיצה את התפשטות האיידס במדינה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך