פחות משנה לאחר שמושלת הוואי לשעבר, הטילה וטו על חוק זהה, הצביע בית הנבחרים פעם נוספת בעד איחוד אזרחי עבור זוגות חד מיניים

יחתום על איחוד אזרחי. מושל הוואי ניל אברקרומבי (צילום: ויקיפדיה)

יחתום על איחוד אזרחי. מושל הוואי ניל אברקרומבי (צילום: ויקיפדיה)

בית הנבחרים של הוואי הצביע שלשום (יום ו') בעד חוק המאפשר לזוגות חד מיניים להקשר באיחוד אזרחי. החוק התקבל ברוב של 34-19, וזאת לאחר שכבר אושר בסנאט המדינה בחודש שעבר. כעת דרושה רק חתימתו של המושל לשם הפיכתו לחוק.

לפני פחות משנה עבר חוק זהה בשני בתי הקונגרס, ואולם אז, המושלת הרפובליקנית-יהודיה לינדה לינגל, הטילה עליו וטו, בטענה כי אין כל הבדל בין איחוד אזרחי לבין נישואין, מלבד השם.

במערכת הבחירות שנערכה בסוף השנה שעברה סיימה לינגל את כהונתה, והוחלפה על ידי הדמוקרטי ניל אברקרומבי, הידוע כתומך מובהק של זכויות להט"ב, ואשר צפוי לחתום על החוק.

הוואי, ערש הנישואין החד מיניים בארה"ב

בשנת 1990, הוואי היתה למדינה הראשונה בארה"ב אשר בית המשפט שלה פסק כי חוק אשר אינו קובע במפורש שנישואין הם בין גבר לאישה, מחייב את המדינה לאפשר נישואין בין בני אותו המין. בעקבות הפסיקה היתה הוואי גם למדינה הראשונה בה חוקק חוק המגביל את הנישואין ל"גבר אחד ואישה אחת".

5 מדינות בארה"ב מכירות בנישואין חד מיניים: מסצ'וסטס, קונטיקט, ורמונט, ניו המפשייר, איווה ומחוז קולומביה (עיר הבירה וושינגטון). פרשנים סבורים כי במהלך השנתיים הקרובות נישואין חד מיניים יאושרו גם בניו יורק, מרילנד ורוד איילנד.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך