חברת גוגל השיקה שלשום קמפיין עולמי בשם "Legalize Love" למען שוויון זכויות ללהט"ב ושוויון בנישואים לזוגות חד מיניים. מסע ההסברה החל ב-7 ביולי בפולין ובסינגפור, ויגיע לכל מדינה בה לגוגל יש משרדים ואשר יש בה חקיקה הומופובית או שאין בה הכרה רשמית בזוגיות חד מינית.

לחברת גוגל מסורת של תמיכה בזכויות להט"ב. צילום מסך של סרטון שהפיצה החברה לרגל חג האהבה

לדברי החברה, המטרה היא "להעניק לכל עובדי החברה הלהט"ביים את האפשרות לחוות מחוץ לחברה את מה שהם חווים בתוכה". לדברי מרק פאלמר-אדג'קיומב (Mark Palmer-Edgecumbe), המנהל את תחום ה"גיוון והכללה" (Diversity and Inclusion) של גוגל באירופה, לחברה יש גם אינטרס כלכלי בצעד הזה, מאחר שלא פעם נאלצה לוותר על שיבוץ של עובדים מתאימים לתפקידים במדינות שבהן חוו קשיים ובעיות חוקיות.

בפולין אין הכרה בזוגיות חד מינית, ולכנסיה הקתולית, המובילה את ההתנגדות לקידום נישואים חד מיניים יש השפעה גדולה על המערכת הפוליטית. בסינגפור החוק אוסר על קיום יחסי מין חד מיניים. לדברי פאלמר-אדג'קיומב, "סינגפור מעוניינת להיות מרכז פיננסי גלובלי ומובילה עולמית, ואנו יכולים להאיץ בהם משום שלהיות מרכז עולמי ומובילה עולמית זה אומר להעניק יחס שווה לכל האנשים, בלי קשר לנטיותיהם המיניות."

חברת גוגל היא בעלת מסורת מרשימה של תמיכה בקהילת הלהט"ב. היא תומכת ב-Gayglers, קבוצת עובדיה הלהט"בים ואף נקטה בעמדה רשמית נגד "הצעה 8", החקיקה שביטלה את הנישואין החד מיניים בקליפורניה. בשנה שעברה היא פרסמה סרטון "It Gets Better" במהלך שידורי גמר ליגת ה-NBA.

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך