לא הרבה חסר כדי שיהיה רוב לנישואין חד מיניים במרילנד, אך בסופו של יום יוזמי החוק החליטו שלא לגשת להצבעה סופית עליו, מחשש להפסד.

למרות שנראה היה כי לחוק יימצא רוב מוצק, ככל שהתקרב מועד ההצעה עוד ועוד נבחרים שינו את דעתם ונסוגו מהתחייבותם להצביע בעדו.

כבוד לפרוצדורה המשפטית ולחוקה מאפשר דיון ציבורי מעמיק ונוקב (צילום: alex-s)

אכזבה כבדה בקרב פעילי זכויות להט"ב, שמחה בקרב המתנגדים לנישואים הגאים (צילום: alex-s)

השיוויון יידחה למועד מאוחר יותר

האכזבה בקרב ארגוני הלהט"ב גדולה, ובצד המתנגדים כמובן שמחה גדולה. ואולם, סקרי דעת קהל מצביעים על כך שמגמת התמיכה בנישואין חד מיניים מתחזקת והינה מוצקה ביותר בקרב צעירים כך שבתוך מספר שנים יבשילו התנאים לנישואין גאים במדינות רבות, כמו גם ברמה הפדרלית.

נישואין בארה"ב אינם רק עניין פורמלי, אלא סטטוס בעל משמעות כלכלית ואזרחית גדולה מאוד. משום כך האיסור על נישואין חד-מיניים נתפס כנושא בוער של קיפוח חמור, ולא רק של אפלייה פסולה.

הרפובליקנים יגנו על החוק להגנת הנישואין

המאבק על הנישואין הגאים בארה"ב מתרחש במדינות וגם ברמה הפדראלית. כזכור, הודיע התובע הכללי אריק הולדר, כי הממשל לא יגן עוד על החוק להגנת הנישואין, אשר לדעתו נוגד את החוקה. ואולם, כצפוי, הודיע דובר בית הנבחרים, הרפובליקני ג'ון בוהנר, כי המחוקקים יתייצבו בבית המשפט להגן על החוק להגנת הנישואין (DOMA) במקום התובע הכללי.

בימים האחרונים ערכו ארבעת חברי בית הנבחרים המשתייכים באופן גלוי לקהילה הגאה, מאמצים אחרונים לשכנע את עמיתיהם שלא להתייצב להגנת החוק האוסר על הרשויות הפדרליות להכיר בנישואין חד מיניים, הנערכים כיום בשש מדינות. אך כאמור, הרפובליקנים החליטו להתייצב בחזית ההתנגדות למהלכיו של ממשל אובמה בנושא.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך