לאחר שנים של חרדה ושל מאבק בזהותו האמיתית, שחקן הרגבי ג'ד הופר יצא מהארון, וקורא לשחקני רגבי צעירים אחרים לקבל את המיניות שלהם

בעונות קודמות, היו אלה השחקן הבינ"ל גארת' ת'ומס (שלאחרונה הודיע על פרישה) והשופט הבכיר נייג'ל אוונס, אשר הפרו את אחד מגדולי ה"טאבו" במה שניתן לטעון ענף הספורט המאצ'ואיסטי ביותר, ויצאו מהארון.

כעת, לאחר שיצא לאחרונה מהארון, מספר שחקן הראגבי בן ה- 22 ג'ד הופר למגזין ה- Evening Post, כי לא היה מדובר בהחלטה קלה: "פגשתי מישהו מוקדם יותר השנה, שאמר שהוא לא יכול להיות עם בן-זוג שחי בארון. זה בעיקרון היה הקטליזטור שהייתי צריך".

יצא מהארון בשביל הזוגיות. ג'ד הופר

 

בהתחלה הופר שיתף בכך רק משפחה וחברים קרובים, ואפילו שזכה לתגובות חיוביות, הוא עדיין התחבט והתייסר באשר ליציאתו מהארון: "מעולם לא התכוונתי לעשות זאת טיפין- טיפין- אחרת זה היה הופך להיות "נסחב" מדי- לכן החלטתי לשלוח לכולם הודעת טקסט וגם לפרסם זאת בפייסבוק".

"הטקסט היה פחות או יותר בנוסח הבא: 'הסתרתי ונאבקתי בזה במשך יותר מדי זמן, ואני לא יכול להתחבא יותר. אם אתה יכול לקבל אותי כמו שאני- אז נהדר, ואם אתה לא יכול אז אני לא צריך אותך ואתה יכול ללכת לעזאזל!'"

"בהתחלה אמרתי לעצמי 'מה עשית??', אבל מהר מאוד קיבלתי 40 תגובות, וכולן חיוביות." הופר תיאר תחושות מיידיות של הקלה- "כאילו משקולת כבדה הוסרה מכתפיי".

לדבריו, חבריו לקבוצת הרגבי לא חסו עליו ושאלו שאלות קשות, אבל "תמיד הייתי במרכז העניינים בכל הקשור לצחוקים והלצות בקבוצה. הדבר היחיד שהשתנה כעת הוא נושא ההלצה."

לפי הופר, להיות קפטן הקבוצה זו זכות גדולה, ולכן אחד האנשים הראשונים בקבוצה שבפניהם בחר להצהיר על מיניותו הוא יו"ר דאז- ריי מאסיי. "אמרתי לו שאם המועדון לא רוצה הומו כקפטן שלו, אני אקבל זאת בהבנה ואוותר על התואר. אבל הוא [ריי] היה נהדר ואמר 'אתה הקפטן שלנו, וזה לא משנה דבר'. התמיכה הזו הייתה משהו עצום עבורי."

הופר מספר על תקופה קשה שקדמה ליציאה מהארון, שכללה התפרצויות זעם, שתייה עד ערפול חושים, ואך מספר פעמים בהם חתך את עצמו עם סכין, כי "חשבתי שאולי אצליח להוציא את זה [הומוסקסואליות] ממני."

"עכשיו אני מרגיש כמו אדם אחר ואני תוהה למה הסתרתי את זה במשך כ"כ הרבה זמן. זה קירב אותי להרבה אנשים, וזה ללא ספק הפך אותי לאדם מאושר." הופר הוסיף "אם מישהו קורא את זה עכשיו, והוא באותו מצב כמוני, אני רוצה להגיד לו 'אל תשמור את זה לעצמך, כי- תאמין לי-יש אור בקצה המנהרה. העולם אינו נגדך'. אם הסיפור שלי יכול לעזור לאדם אחד אז זה היה שווה את זה."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך