מטה האומות המאוחדות בג'נבה (צילום::: Radar Communication :::)

מטה האומות המאוחדות בג'נבה (צילום::: Radar Communication :::)

יותר מ 80 מדינות חתמו על החלטת או"ם הקוראת לשים קץ לאלימות ההומופוביות ולחקיקה נגד מין הומוסקסואלי.

ההחלטה הוצגה היום במועצת האו"ם לזכויות האדם בז'נבה.

ההחלטה קוראת למדינות "לנקוט בצעדים אשר יביאו לסיום מעשי האלימות, הסנקציות פליליות והפרת זכויות האדם המבוצעות נגד אנשים בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית".

מזכירת המדינה הילרי קלינטון וממשל אובמה שחררו היום הצהרות בשבח ההחלטה וקראו לאו"ם לעשות יותר על מנת להתמודד עם ההומופוביה ברחבי העולם.

מזכירת המדינה קלינטון אמרה: "85 מדינות מכל האיזורים בעולם התאחדו ברגע היסטורי זה כדי להצהיר בבירור כי זכויות אדם חלות על כולם, לא משנה מי הם או את מי הם אוהבים.

"בהחלטה נטלו חלק מדינות ברחבי העולם, כולל רבות מאלה שמעולם לא תמכו בצעדים מעין אלה. אנו מקווים כי עוד ועוד מדינות יצעדו קדימה בנושא."

היא הוסיפה כי ההחלטה מהווה "דוגמא למחויבותה של ארה"ב לזכויות האדם באמצעות דיאלוג ודיון פתוח וכנה עם מדינות שאנחנו לא תמיד מסכימים עמן על כל נושא".

דובר הבית הלבן מסר כי: "הנשיא גאה בעבודה שעשינו לבניית קונצנזוס בינלאומי בנושא קריטי זה, והוא מחויב להמשיך במאמצים הנחושים לקידום זכויות האדם של כל האנשים."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך