חוק חדש המבקש לאסור על מורים ותלמידים לשוחח על נושאי להט"ב במסגרת מערכת החינוך, עבר את ההצבעה בסנאט, ברוב של 5 מול 4 מתנגדים. החקיקה לא תוכל להסתיים, עם זאת, עד לשנה הבאה.

יוזם החוק, הסנאטור קמפילד, טען כי החוק אינו הומופובי, אלא מבקש להגן על תלמידים מפני החשיפה לנושא בגיל צעיר. "החוק שלי הוא נייטרלי. הוא לא אומר שאפשר לדבר על הנושא בעד או נגד… זהו נושא שלא ראוי לדבר עליו בביה"ס, אלא רק במסגרת המשפחה."

הסנאטור דוחף את החוק מזה מספר שנים, ובעבר השמיע התבטאויות אשר הישוו הומוסקסואליות לבהמיות, וביטא עמדות לפיהן כי הומוסקסואליות היא התנהגות נלמדת.

מתנגדי החוק הביעו חשש כי כעת יעלה שיעור המתאבדים בקרב בני נוער, בגלל חוסר יכולת לדבר על נושאים המטרידים אותם עם יועצים ומורים. "זוהי מזימה שנועדה לקדם אג'נדה חברתית [שמרנית] לתוך הכיתות, וכעת בית הספר יהיה מקום פחות בטוח עבור תלמידים להט"ב." אמר הסנאטור ג'ונתן קול, המתנגד לחוק.

"אנו חוששים כי כעת לא ניתן יהיה להכניס לביה"ס יוזמות נגד בריונות, וכי יועצים לא יוכלו לשוחח עם תלמידים החרדים לגבי נטיותיהם המיניות".

אתר PinkNews מציין כי חקיקה דומה עברה בבריטניה בשנת 1988, ובוטלה בשנת 2003.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך