שחקן ההוקי קרח שון אייברי התגייס למען חוק הנישואין הגאים בניו יורק, וכעת הוא קורא לליגת ה-NHL לאמץ ערכים של צדק חברתי ושיוויון. "בסופו של דבר, כולנו רוצים שיתייחסו אלינו באופן שווה"

לאחר שתרם את חלקו בפעילות למען העברת החוק המכיר בנישואין גאים בניו-יורק (במסגרת זאת יצא בהצהרות תמיכה פומביות בנושא ואף נסע לעיר הבירה אלבני כדי להטות לטובת החוק סנאטורים "מתנדנדים"), מתפנה כעת שחקן ההוקי קרח שון אייברי, הווינגר השמאלי בקבוצת הריינג'רס בליגה הלאומית (NHL), לנסות ולרתום את ראשי הקבוצות למעורבות בנושאים של צדק חברתי, ובראש ובראשונה נושא שוויון הזכויות לכל הזוגות הנשואים, ללא אפליה על בסיס נטייה מינית.

נתרם למען ערכים של צדק חברתי. שון אייברי

נרתם למען ערכים של צדק חברתי ושוויון. שון אייברי (צילום:bridgetds)

"זה יהיה נהדר עבור ה- NHL אם היא תוביל את ליגות הספורט המקצועיות מבחינת שוויון וצדק חברתי, ותנהג בפתיחות ובקדמה לגבי נושאים מסוג זה". מדובר אגב באותו שון אייברי שעל הקרח ידוע בשימוש בשפה תוקפנית וחסרת המעצורים כמעט; "זה כאילו יש לי אישיות נפרדת על מגרש הקרח ומחוצה לו, ואני בטוח שאני לא היחידי", הוא אמר. "אנשים שמכירים אותי רק כשחקן לא מכירים אותי בכלל".

לאחר שהחוק המכיר בנישואין גאים בניו יורק עבר, אייברי הוצף בהודעות מברכות מחבריו, ובהמשך אף נכח בעצמו בכנס תומכים, שכלל גם את ברברה בוש, בתו של נשיא ארה"ב לשעבר, אליה אייברי התייחס כ"סוג של חלוצה, שפקחה את עיניי לגבי המצב".

אין לי בעיה שיחשבו שאני הומו או ביסקסואל

מדובר במשהו מאוד מיוחד עבור הרבה אנשים ברחבי ארה"ב, במדינת ניו יורק ועבור רבים מחבריי", אמר אייברי. "מה יכול להיות בסיסי יותר מנושא של זכויות שוות לכולם בנישואין?" אייברי הוסיף ואמר שהוא גאה בתפקיד שהוא לוקח במאבק הזה; הוא קודם כל שחקן הוקי-וריינג'ר- אבל נכון ולהוט להמשיך לתמוך במטרה הזו.

מעולם לא היה ב- NHL שחקן הומו או ביסקסואל מוצהר. "אני בטוח שיש כמה שחקנים בליגה שחושבים שאני הומו או ביסקסואל, ואולי אפילו יותר בתקופה הנוכחית, לאור המעורבות שלי בכל הנושא, ואפילו שאני לא- אין שום בעיה עם זה."

עוד אמר אייברי: "זו תקופה נהדרת להיות ניו יורקי. השמחה והאושר האמיתיים של חבריי ההומואים בעצם אומרים הכל. בסופו של דבר, כולנו רוצים שיתייחסו אלינו באופן שווה."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך