האם שמעתם על כוכב האקשן לוק אוונס? אולי עדיין לא, אבל הוא מופיע בלא מעט סרטי פעולה שעומדים לצאת בקרוב לאקרנים. והוא גיי. בדרך כלל זה הסימן לסוכני השחקן לדחוף אותו בחזרה לארון. אולם זו הולכת להיות משימה קשה מכיוון שאוונס כבר דיבר על בני הזוג שלו ועל חיבתו לפורנו של הומואים

לוק אוונס הוא שחקן תיאטרון לשעבר, שעומד לככב בכמה מהסרטים החמים ביותר שייצאו בשנים הקרובות: ההוביט, שלושת המוסקטרים, בני אלמוות והעורב. אה כן והוא גם הומו גלוי. הבעיה היא שנראה שמישהו מעוניין שאוונס יחזור בחזרה לארון ממנו הוא יצא.

ב- 2002 הוא כיכב במחזה בהשראת בוי ג'ורג' בשם טאבו בלונדון, אם כי גילם סטרייט. הנה מה שהוא סיפר למגזין הגייז The Advocte על היציאה מהארון: "זה משהו שדיברתי עליו הרבה עם אנשים, כולל בן-זוגי דאז- אנחנו כבר לא ביחד- אבל בזמנו כשהתקבלתי לטאבו, ידעתי שלמרות שהדמות שלי היא סטרייטית, כולם הכירו אותי כהומו, ובחיי האישיים בלונדון מעולם לא ניסיתי להסתיר זאת."

 

בחזרה לארון? לוק אוונס

בחזרה לארון? לוק אוונס (צילום MuseLed)

ואולם, נראה שהוא עשוי לנסות ולהסתיר זאת כעת. אתר הפנאי והבידור AfterElton מצא שעמוד הוויקיפדיה של אוונס השתנה ועבר מלהציגו כהומו גלוי, למשהו מעט יותר מורכב: "לוק שומר על פרטיותו ולעתים נדירות מדבר על חייו האישיים. הוא הבהיר בעבר שעיתונות וחיים אישיים הם שני דברים נפרדים, ואסור שיחפפו. ב- 2002 היה עניין סביב ראיון שאוונס נתן ל-The Advocte, כאשר הופיע בטאבו, בו הוא דיבר על חייו האישיים והצהיר: 'ידעתי שלמרות שהדמות שלי היא סטרייטית, כולם הכירו אותי כהומו, ובחיי האישיים בלונדון מעולם לא ניסיתי להסתיר זאת… אז חשבתי: טוב, אני צריך להיות פתוח לגבי זה, זה מי שאני…'. ב- 10 השנים האחרונות אוונס מביע את עמדתו בעיקר בנושאי קריירה, משפחה, וחברים שיקרים לו מאוד.

כעת אפילו החלק הנ"ל הוסר מעמוד הוויקיפדיה. אבל אף אחד לא יכול למחוק את הראיון שאוונס העניק ל- GayDarNation, שבו אוונס, שבאותה תקופה גילם כוכב פורנו הומו במחזה, מדבר על חיבתו לגסויות הומוסקסואליות: "קניתי את סרט [הפורנו הגיי] הראשון שלי כאשר הייתי בן 15, וכעת יש לי אוסף טוב, ואני מוסיף לו בקביעות. אני חוקר אותו כמעט כל לילה!". כאשר הוא נשאל הופך שחקן פורנו הומו לטוב, הוא השיב: "איבר עצום בגודלו!". לנו זה נשמע די גיי.

כאשר AfterElton לבסוף קיבל תגובה מסוכן יחסי הציבור של אוונס לגבי ההתנהלות בעמוד הוויקיפדיה שלו, וסטטוס האוריינטציה המינית שלו, היא הייתה בזו הלשון: "אני לא מגיב בתקשורת על חייו הפרטיים של הלקוח שלי. לגבי לוק עצמו, הוא עשה זאת פעם, לפני הרבה זמן, כאשר הוא היה שחקן צעיר וחסר ניסיון, ועכשיו עם בגרותו והבנתו בדיעבד, הוא למד לא לערב שוב את התקשורת בחייו האישיים."

הדבר היחיד שגרוע יותר מלהישאר בארון הוא להיכשל נחרצות בחזרה לתוכו

מאז תחילת מיתוגו כגבר הוליוודי מחוספס, דווח על אוונס שהוא יוצא עם אישה ומעניק ציטוטים חמקניים למגזין קוסמופוליטן הבריטי על כך שהוא מחפש את ה- "special someone". אבל אף אחד לא קונה את זה. אפילו הכתבה שדיווחה על הדייט שלו עם סוכנת יח"צ, ציינה שהיא מופיעה כרווקה בדף הפייסבוק שלה.

ייתכן שאוונס הוא ביסקסואל או פנסקסואל, ויתכן שהוא למד את הלקח באשר לגילויי לב בפני אתרי אינטרנט על אוסף סרטי הפורנו שלו, אבל דבר אחד בטוח- הבחור הזה לא סטרייט. אז מה הקטע? יש רשימה בלתי נגמרת של שחקנים שיצאו מהארון במהלך הקריירה שלהם ובהצלחה- מדוע לא להוסיף לה את אוונס? אמנם האוריינטציה המינית שלו עלולה להביא לחוסר עניין מצד חלק מהקהל, אך אנו בטוחים שאף חלק גדול יותר יושפע כך נוכח השקרים.

התקווה היא שאוונס יעשה את הדבר הנכון, יפטר את סוכן היח"צ שלו, ולפחות ידבר קצת על חייו האישיים. יידרש ממנו הרבה כדי להתמודד עם ההומופוביה בהוליווד, אבל צריך לזכור שהדבר היחיד שגרוע יותר מלהישאר בארון הוא להיכשל נחרצות בחזרה לתוכו.

המאמר המלא ב The Gawker

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך