ארגוני להט"ב בטורקיה ומחוצה לה יצאו בקריאה לחקור את התנכלות המשטרה והתביעה כלפי פעילים למען זכויות טרנסג'נדרים. המחאה קמה על רקע הגשת כתב אישום כלפי קבוצת פעילות למען זכויות טרנסג'נדרים, לאחר מעצרים שרירותיים שנעשו במאי וביוני האחרונים.

מעצרים שרירותיים של טרנסג'נדרים בטורקיה

"טרנסג'נדר בטורקיה פירושו שהמשטרה מניחה שאתה פושע" (צילום: KLHint)

הנשים שנעצרו הגישו תלונה כלפי השוטרים שעצרו אותן ללא כל סיבה נראית לעין, ואולם התביעה דחתה את תלונתן ובמקום זאת הגישה נגדן כתב אישום בגין התנגדות למעצר וגרימת נזק לרכוש ציבורי. אם יורשעו הן עומדות בפני עונש של עד שלוש שנות מאסר, שלילת כשירותן ההורית ואיסור לכהן במשרה ציבורית כלשהי, כולל בארגוני מגזר שלישי.

פעילי הלהט"ב סבורים כי המשטרה כיוונה מראש את המעצרים כלפי פעילות בולטות, על מנת שיימנע מהן להמשיך לכהן בתפקידיהן בארגונים.

"להיות טרנסג'נדר בטורקיה פירושו שהמשטרה מניחה שאתה פושע" אמר חוסיין עליזדה, מאחד מארגוני הלטה"ב במדינה.

"למשטרה יש חובה להגן על פעילי זכויות טרנסג'נדרים, לא לרדוף אותם" אמר יוסטוס אייספלד, העומד בראש ארגון GATE – Global Action for Trans* Equality . "הגיע הזמן שהממשלה תפעל על פי חובתה בכך שתבטל את כתבי האישום השרירותיים ותראה בשוטרים כאחראיים למעשיהם".

בעשרים החודשים האחרונים נרצחו בטורקיה לפחות 9 טרנסג'נדרים, והפעילים דורשים מהממשלה לבטל חקיקה שמקלה במקרים של אלימות כלפיהם, ותחת זאת לחוקק חוקים אשר יגנו על אנשים אלו. כמו כן, הם דורשים שהשוטרים יעברו סדנת סובלנות על מנת למנוע השנות מקרי מעצר שרירותיים.

הידיעה התפרסמה ב-Gay Middle East

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך