המאבק על הנישואין החד מיניים בניו יורק צובר תאוצה, וידוענים תושבי המדינה מצטרפים לקמפיין סרטוני תמיכה שמארגן ארגון HRC, אחד מארגוני זכויות הלהט"ב הגדולים בארה"ב. בין המפורסמים שהביעו את תמיכתם עד כה: וופי גולדברג, ראש העיר ניו יורק מייקל בלומברג, קווין בייקון וג'וליאן מור. אך שום קמפיין חברתי אינו שלם בלי תמיכתו של לפחות אחד מבני שבט קנדי, ולכן התגייס כעת רוברט פ. קנדי ג'וניור, בנו של הסנאטור רוברט פ. קנדי שנרצח במהלך מסע הבחירות שלו לנשיאות ביוני 1968, ואחיינו של הנשיא ג'ון פ. קנדי, שנרצח בשנת 1963.

רוברט פ. קנדי ג'וניור הוא עורך דין המתמחה באיכות הסביבה, ואשר ידוע בעיקר בשל פעילותו למען השמירה על הנהרות. כמו כל קנדי טוב, הוא נושא בעברו גם בהרשעה פלילית (אחזקת הרואין). בשנים האחרונות הוא הביע את רצונו להתמודד על מושב בסנאט מטעם מדינת ניו יורק.

בסרטון מספר קנדי כי בילדותו הוא חי במדינה בה חלו חוקים שאסרו על שחורים ולבנים להינשא, וכי אביו היה גאה מאוד על חלקו בביטול החוקים הללו.

"זהו השריד האחרון של גזענות ממוסדת שנותרה במדינה הזאת, ואנחנו צריכים להיפטר ממנו." אומר קנדי בהתייחס לנישואין החד מיניים.

סקרים שנערכו בחודש האחרון מצביעים על תמיכה בשיעור של 57% בנישואין גאים בקרב תושבי המדינה, ופרשנים סבורים כי ניתן יהיה להעביר את החקיקה במהלך השנתיים הקרובות.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • חייו יכלו לקבל תפנית אחרת. איאן מקלןאיאן מק'קלן, קבצן זרוק ברחוב סר איאן מק'קלן וסמנתה פוקס מככבים בתשדירים לגיוס תרומות למען קורת גג לבני נוער להט"בים שנזרקו מבתיהם לאחר שהוריהם גילו את נטייתם המינית. בראיון עמו מספר […]
  • טורקיה סוערת: מדוע נרצח אחמט אילדיז?טורקיה סוערת: מדוע נרצח אחמט אילדיז? סרט חדש שיצא לאקרנים בטורקיה, מגולל את סיפורו של אחמט אילדיז, אשר על פי החשד נרצח בידי משפחתו, לאחר שיצאבפניהם מהארון […]
  • סרט תעודה: ילדים טרנסג'נדריםסרט תעודה: ילדים טרנסג'נדרים החלום של ג'וסי בת השמונה הוא להתעורר בוקר אחד בלי בולבול. "פגעתי בה כשאילצתי אותה להזדהות כבן, ואני לא רוצה להמשיך בכך" אומרת אמה. סרט תעודה המביא את […]