בראד פיט, ג'ורג' קלוני, מרטין שין, קווין בייקון, ג'יימי לי קרטיס (וכמה מכוכבי GLEE), v) השתתפו בהקראת "8", התסריט החדש של דסטין לאנס בלייק (זוכה פרס האוסקר עבור 'מילק'). התסריט, המגולל את הדרמה המשפטית סביב פסילת החוק שביטל את הנישואים השווים בקליפורניה, מבוסס על פרוטוקול הדיון בבית המשפט הפדרלי בקליפורניה. למרות בקשת התובעים והסכמת בית המשפט לשדר את הדיונים בטלויזיה, הנתבעים (תומכי החוק) סירבו לכך.

"מתנגדי הנישואים השווים ניסו להסתיר את מה שהתחולל בבית המשפט, ולכן אנחנו נעשה בדיוק ההיפך ונחשוף את כל מה שהיה שם", אמר הבמאי רוב ריינר, והוסיף "היתה לנו בעיה, כי לא מצאנו כוכבים שיסכימו לשחק במחזה…"

בראד פיט,שבעבר כבר התבטא בפומבי בעד נישואים שווים לזוגות חד מיניים, שיחק את תפקיד השופט ווהן ווקר, שפסק נגד החוק, ויצא מהארון מיד אחר כך.

הקראת המחזה הועברה בשידור ישיר בערוץ היוטיוב של העמותה האמריקאית למען שוויון זכויות.

סקר חדש מצביע על שיעור תמיכה חסר תקדים בנישואים שווים

בה בעת, מתפרסם כיום סקר חדש בקליפורניה, המצביע על נסיקה בשיעור התמיכה בנישואים שווים. על פי סקר זה, שיעור התמיכה בנישואין חד מיניים הינו כעת 59%, לעומת 32% מתנגדים. זהו שיעור התמיכה הגבוה ביותר שנמדד מאז החלו סקרים בנושא להיערך, לפני שלושים שנה.

על פי עורכי הסקר, המדובר בזינוק בתמיכה, שנרשם בקרב כל הקבוצות שנמדדו, כולל אלו הנחשבות לשמרניות ביותר: קשישים, רפובליקנים, שחורים והיספנים ומאמינים נוצרים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך