תערוכת כרזות בנושא הברנוער מוצגת בימים אלה בדיזנגוף סנטר. את הכרזות עיצבו סטודנטים לעיצוב מסטודיו 6B, לשם הבעת תמיכה בברנוער, ובקהילה הגאה

תערוכה הנערכת בימים אלה בדיזנגוף סנטר (ליד הכניסה לקולנוע "דיזנגוף", בקומה התחתונה), מציגה כרזות בנושא הברנוער, שעוצבו על ידי סטודנטים מהמסלול לעיצוב גרפי בסטודיו 6B, כפרוייקט סיום סמסטר א'. התערוכה תוצג עד סוף החודש.

אלון ג'משידה, שהנחה את הסטודנטים בפרויקט, מספר כי הפרויקט נולד מתוך יחסי השכנות שבין האגודה, לבין המכללה אשר שוכנת בקרבת מקום, וכתגובה לרצח שאירע במקום לפני שנתיים. "המטרה היתה לעצב כרזה שתביע תמיכה בברנוער, ובקהילה הגאה באופן כללי. ההנחייה לסטודנטים היתה לעצב כרזה שתהייה 'בעד' ולא 'נגד'". הוא הביע תקווה כי שיתוף פעולה זה יתרום ולו במעט, לסובלנות ויוליד שיתופי פעולה נוספים בנסיבות חיוביות יותר.

כיצד הגיבו הסטודנטים לנושא?

"הסטודנטים הגיבו לנושא בצורה חיובית והתמודדו עם פרוייקט קשה, במיוחד למי שלא בא מתוך הקהילה. התהליך לא כלל פגישות עם חניכים/נפגעים אלא היה תגובה אישית של כל סטודנט לאירועים ולא רק להם."

העבודה הזוכה, שעוצבה על ידי הסטודנטית ליאור בצר, נבחרה על ידי האגודה לשמש ככרזה הרשמית של עצרת הזיכרון לפיגוע בבנוער, אך לאחר שכבר פורסמה, ספגה ביקורת והוחלפה. העבודה מציגה כסא גלגלים הצבוע בצבעי הקשת. בניגוד לגירסה שהוצגה על ידי האגודה, בכרזה המקורית מופיע ציטוט מפיו של רזיאל מישקין, שנפצע בפיגוע: "אתה לא חי כשאתה בשקרים. אני מרגיש הרבה יותר חי למרות כיסא הגלגלים, כי אני לפחות אמיתי עם עצמי".

ג'משידה מתייחס: "התגובות שקיבלנו היו נהדרות, מבחינתי גם התגובות ששמענו על הכרזה הנבחרת, חיובית מבחינתי כי היא גרמה לאנשים להגיב. הרעיון בכרזה היה להראות דרך האימג' והטקסט שאותו פצוע-נכה לכל החיים הרגיש משוחרר הרבה יותר עכשיו כשהוא מחוץ לארון מאשר קודם-בריא ובארון."

לפני מספר ימים נודע כי הברנוער נמצא בסכנת סגירה וייתכן כי כי ייסגר עוד השבוע, זאת בשל בעיות תקציב ואי יכולת לממן את עלויות האבטחה הדרושות למקום.

הכרזה הזוכה בפרויקט הברנוער

 

 

מעצבת: קטי מוסקוביץ'

 

מעצב: איתי חוגי

 

 

מעצבת: לימור הורן

מעצב: יוסי לבבי

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך