מתברר שאפילו מאורע משמח כהולדת ילד לא יכולה לעבור בשקט.

תכנית חדשות השעה 6 בערב של הבי.בי.סי, רשות השידור הציבורי בבריטניה, ביקשה את תגובתו של אחד המטיפים הנוצריים ההומופוביים ביותר, לכתבה שעסקה בהולדת בנם של הזמר אלטון ג'ון והמפיק דיויד פורניש, בעזרת אם פונדקאית. המטיף, אשר דבריו צולמו מראש ונערכו היטב, אמר כי "התינוק הוא לא רק מוצר מעוצב עבור הזמר, אלא אביזר מעוצב. כעת נראה לו שהוא יכול לקנות הכל בעזרת כסף… תינוק צריך אמא, ולנשל תינוק מאמו זוהי פעולה של אנוכיות צרופה".

אלטון ג'ון הביא ילד בפונדקאות, והותקף על ידי מטיף הומופוב (צילום Ernst Vikne)

אלטון ג'ון הביא ילד בפונדקאות, והותקף על ידי מטיף הומופוב (צילום Ernst Vikne)

המטיף, סטפן גרין, נוהג בשנים האחרונות להתבטא בנושאי להט"ב בלשון ארסית ובוטה, ובטיעונים דתיים פנאטיים. כך למשל, הוא הביע תמיכה בחוק עונש המוות המוצע באוגנדה, בטיעון כי זוהי דרכם של האפריקאים להגן על ילדיהם, וכי אלוהים בוודאי מעדיף דרך זו על פני הדרך בה נוהג הפרלמנט הבריטי.

למרבה הפלא, המטיף רואיין לתכנית למרות שהוא מנהל בימים אלה תביעה נגד הבי.בי.סי, בגין שידור הקומדיה "ג'רי ספרינגר – האופרה", בה מעידה על עצמה דמותו של ישו כי הוא "קצת הומו". גרין תובע את רשות השידור בגין "חילול השם".

דוברים להט"ביים הביעו זעזוע מכך שרשת השידור הציבורית, הממומנת מכספי אגרה (ומהווה את את הדגם לפעולתה של רשות השידור הישראלית), מבקשת את תגובתו של מסית מובהק לעניין זניח מבחינה ציבורית ולמעשה פרטי במהותו. הם אף הזכירו כי בשנה שעברה הצהירה הרשת, כי היא תיאבק בסטריאוטיפים הומופוביים. הבטחה שלפחות כרגע, נותרת בלתי ממומשת.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך