קיזה בסיגייה, מנהיג האופוזיציה באוגנדה, הודיע כי יפעל לביטול החוקים נגד הומוסקסואליות. דבריו של בסיגייה נאמרים על רקע המסע הממושך להחמרת החקיקה נגד הומוסקסואליות, כך שהעונש המירבי עליה יהיה עונש מוות.

בראיון טלוויזיוני שנערך ביום שני, אמר בסיגייה כי למשטרה יש משימות דחופות יותר, מאשר לחקור הומוסקסואליות. כמו כן, ציין כי אין לו בעיה עם יחסים הומוסקסואלים המתקיימים בין בגירים בפרטיות.

בחודש הבא ייערכו באוגנדה הבחירות לנשיאות, ובסיגייה המתמודד לתפקיד נתמך בידי ארבע מפלגות האופוזיציה. הוא ציין כי דבריו נאמרים על דעת עצמו בלבד, וכי דעתו אינה משקפת בהכרח את עמדת המפלגות התומכות במועמדותו. הנשיא המכהן יוורי מוסבני, תמך בחקיקת עונש מוות להומואים ולסביות, כאשר הוצעה בתחילה, ואולם כעת הוא מעכב את המשך ההליכי החקיקה בשל לחץ בינלאומי כבד מצד ארה"ב ומדינות אירופה.

קלינטון: זכויות להט"ב קרובות מאוד לראש סדר היום של מדיניות החוץ האמריקאית

בתוך כך, מזכירת החוץ האמריקאית, הילרי קלינטון, אמרה בראיון למגזין Advocate כי זכויות להט"ב נמצאות במיקום גבוה מאוד בסדר היום של מדיניות החוץ האמריקאית, וכי הנחתה את השגרירים והסגל הדיפלומטי האמריקאי לפעול בנושא. לדבריה, מורגשת בחלקים מהעולם הקצנה חמורה ביחס כלפי להט"ב, וארה"ב נוטלת את ההובלה בהגנה עליהם.

יחד עם זאת, ציינה כי בניגוד לבעלה, הנשיא לשעבר, היא לא שינתה את עמדה ביחס לנישואין חד מיניים, אליהם היא מתנגדת.

הילרי קלינטון: מדיניות החוץ האמריקאית נגד הומופוביה (צילום: america.gov)

הילרי קלינטון: מדיניות החוץ האמריקאית נגד הומופוביה (צילום: america.gov)

בחודש שעבר הובילה שגרירות ארה"ב באו"ם את המהלך להכנסה מחדש של ההומוסקסואליות לרשימת העילות הבלתי מוצדקות לעונש מוות. זאת לאחר שביוזמת מאלי ומרוקו, היא הוצאה מהרשימה, המאושררת בנוסח כמעט קבוע מדי שנתיים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך