הרצח הזה היה כתוב בענק על כותרת העיתון, תמונתו של דיויד קאטו התנוססה על השער המחריד של עיתון "רולינג סטון" אשר קרא להרוג את ההומואים במדינה. אתמול הוא נרצח על ידי אחד משכניו

דיויד קאטו היה אחד מפעילי הלהט"ב האמיצים בעולם. הוא עמד כמעט לבדו מול אחת המערכות המרושעות ביותר בשנים האחרונות המתנהלות כנגד הומואים, לסביות, טרנס וביסקסואלים בעולם – זו אשר מבקשת לחוקק גזר דין מוות להומואים באוגנדה. הצעת החוק, של חבר פרלמנט בשם דיויד בהאטי, סחפה את דעת הקהל במדינה, אשר מוסת עוד ועוד על ידי פוליטיקאים וכמרים כנגד מה שנתפס כ"השפעה שלילית של המערב על הנוער". רק בלחץ מדינות וארגונים בינ"ל נדחית ההצבעה על ההצעה פעם אחר פעם, אך מבלי שחרב החקיקה הזו תוסר לחלוטין מעל ראשם של הלהט"ב במדינה.

כתובות, שמות וקריאה "תלו אותם" בשער הרולינג סטון. דיויד קאטו בתמונה השמאלית.

אל תוך הקלחת הזו, הצטרף עיתון מקומי בשם "רולינג סטון" (שכמובן אינו קשור למגזין הפופ הנודע), אשר הקדיש גיליון שלם לחשיפת "100 ההומואים הגדולים באוגנדה". למען הסר ספק בדבר כוונותיו, על התמונות הוטבעה צורת חותמת "תלו אותם". מי שתמונתו התנוססה על שער העיתון היה דיויד קאטו, דובר ופעיל זכויות הלהט"ב הבולט במדינה.

קאטו הספיק לתבוע את העיתון ואף לזכות במשפט, אך אתמול נרצח על ידי אחד משכניו, אשר הכה אותו למוות בפטיש.

לצפייה: דיווח על רצח דיוויד קאטו

לצפייה: דיויד קאטו על מיעוטים מיניים באוגנדה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך