תלמיד כבן 15, והומו גלוי, הוכה קשות על ידי בן כיתתו על רקע הומופובי. בן דודו של התוקף צילם והפיץ בפייסבוק. אמו של הנער שהותקף יוצאת למאבק נגד בריונות הומופובית: "זהו פשע שנאה"

זאק קולינס, תלמיד בית ספר תיכון באוהיו כבן 15, והומו גלוי, הוכה קשות על ידי בן כיתתו, מבלי שאף אחד יתערב כדי לעצור את התוקף. אך אם לא די בכך, התקיפה גם צולמה על ידי בן דודו של התוקף באמצעות הטלפון הסלולרי, והועלתה לפייסבוק לשם התרברבות. קולינס סבל בעקבות המקרה מחבלה בעין, זעזוע מוח ושן שבורה.

התוקף הושעה מבית הספר לשלושה ימים, אך את רבקה קולינס, אמו של זאק, העונש הזה לא שכנע – היא הגישה נגד התוקף תלונה במשטרה ויצאה למאבק נגד בריונות הומופובית בבית הספר: "הם חיכו לו וחיכו לו וברגע שהוא נכנס בדלת הוא התחיל להרביץ לו… זאק מתרחק, 'מה עשיתי? למה אתם עושים את זה?' והוא ממשיך ללכת ומסתובב כדי להגן על עצמו ומנסה להתחמק, והילד תופס אותו ומביא לו מכות רצח", היא מתארת את ההתרחשות שנחשפת בסרטון.

בריונות הומופובית היא לא ריב ילדים אלא פשע שנאה

"זה הבן שלי, והם עשו את זה רק בגלל שהוא הומו" אומרת האם. לדבריה היא התקשרה לבית הספר וביקשה הסברים, ומה שאמרו לה זה 'ילדים [מתנהגים] כמו ילדים'. להנהלת בית הספר, וגם למשטרה היא מנסה להסביר כי אין המדובר בריב ילדים, אלא בפשע שנאה.

התלמיד מספר שזו לא היתה ההתנכלות הראשונה כלפיו על רקע נטייתו המינית – יומיים קודם, התלמיד שתקף אותו הפנה כלפיו ביטויי נאצה בפייסבוק. "המסר שלי לכל האנשים היא שהם צריכים להשתחרר מהשנאה שלהם ולהניח לאנשים אחרים להיות מי שהם".

ארגוני להט"ב באוהיו התגייסו לעזרת קולינס, וטענו כי יש לעגן בחוק את זכות התלמידים להגנה מפני התנכלות בריונית על רקע נטייה מינית, כשם שנעשה במדינות אחרות. זאת על מנת שמנהלי בתי הספר יבינו כי אלימות בתוך בית הספר היא אינה תופעה שיש לקבלה כחלק מתהליך ההתבגרות, וכי חובתם היא לפעול באופן תקיף כנגד אלימות המופנית כלפי תלמידים על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית ידועה או משוערת.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך